Švestkový džem s kakaem

Vyzkoušeli jste někdy švestkový džem s kakaem a máslem? Pravděpodobně ne, a proto vám dnes chci poradit báječný recept, který je neobvyklý jak v chuti, tak při výrobě džemu. "To je kouzelný zážitek!" - to říká můj syn, když šíří plátky chleba s marmeládou a jeden po druhém jí. "Ach a mňam!" - říká manžel a jí džem lžičkou, omytou čajem.
A já si zařídím rituál pro sebe: naliju šálek cappuccina, koupi si své oblíbené briošky, dáš na stůl růžici s touto úžasnou pochoutkou a ponořím se do mých snů - mimochodem, dělám to velmi dobře. Ale pak celý den létám na křídlech a smutné myšlenky mě vůbec nenavštěvují, ani nereaguji na poznámku vedoucího oddělení - zdá se, že můj nervový systém je stokrát posílen několika lžičkami takového džemu.
Jo, a jak chutné jsou koláče s touto náplní jam, je to prostě vynikající! Nejdůležitějším bodem je vybrat si pro něj dobré sladké švestky, chuť hotového výrobku do značné míry závisí na tom. Raději si vezmu odrůdy jako "maďarský" nebo "Slíva", takže jsou šťavnaté, sladké a voňavé.
Čistá chuť povidla se získá po přidání kakaového prášku a kousku másla do vařené švestkové hmoty. Ve skutečnosti dělám džem s čokoládou, a proto se ukázalo, že je tak chutné a aromatické..


Ingredience pro výrobu švestkového kakaového džemu

Složení:
- švestkové ovoce - 500 g,
- granulovaný cukr (bílý) - 400 g,
- kakaový prášek - 20 g,
- máslo, obsah tuku nejméně 82% - 35%.vyjměte kosti a švestky otočte mlýnkem na maso
Nejprve ze všeho vyřadíme ovoce. Pokud narazíte na ovoce se zkaženou dužinou nebo červy, pak je musíte zahodit, protože to nejen zničí chuť džemu, ale také bude zdraví škodlivé. Potom semena z ovoce odstraňte a švestky otočte mlýnkem na maso.


Přidejte cukr
Nalijte švestkovou hmotu do kastrolu, přidejte granulovaný cukr, promíchejte a uvařte džem na nízkém varu asi 15 minut.


je důležité neustále odstraňovat pěnu
Současně je důležité neustále odstraňovat pěnu, která se tvoří na povrchu - jedná se o první koagulovaný protein, a pokud ho neodstraníte, jam rychle zakysne.


Přidejte kakao
Nyní nalijte kakaový prášek do pánve, promíchejte a trochu vařte, asi 10 minut.


dát máslo
Dále dejte máslo, vždy čerstvé a kvalitní.


vařte 10 minut
Masu promíchejte a znovu vařte 10 minut.


Švestkový džem s kakaem
Poté přesuňte džem z kakaových švestek do suché připravené nádoby a jakmile vychladne, vložte ji do chladničky.
Je-li to žádoucí, může být uložen v suterénu, ale vždy suchý a větraný. Ujistěte se, jak se připravuje čokoládový meruňkový džem, možná se vám bude líbit i tato verze sladkého přípravku.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový džem s kakaem