Jak zmrazit mátu

Mladá zelená máta obsahuje v listech mnoho éterických olejů, které během kvetení mizí, a ještě více zmizí, když je máta sušena na zimu. Pokud zmrazíte, můžete zachovat všechny příznivé a příjemné vlastnosti máty. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, v závislosti na vašich potřebách..

Složení: máta
Čas do záložky: Léto, Podzim


mrazivá máta

Tato metoda je dobrá, pokud chcete přidat mátou na maso, jako zelenou vrstvu..

Zmrazené lístky máty

Pokud je v zimě potřeba čerstvá máta k dekoraci pokrmů, můžete ji zmrazit samostatnými listy. Stejně jako v první verzi se máta mytí a suší na ručníku. Listy oddělíme od stonku nůžkami nebo je jednoduše odtrhneme a vložíme do plastových nádob nebo skleněných nádob s víky. Není nutná žádná předběžná příprava, vyplňte sklenice přímo do mrazničky.

mrazivá máta

jak zmrazit máta

Máta v kostkách ledu

Toto je nejkrásnější cesta a stejně jednoduchá jako ta předchozí. Jsou vybrány ty nejkrásnější lístky máty, jsou možné malé vrcholy a rozloženy do ledových forem.

mrazivá mátakostky ledu s mátou

Aby byly kostky ledu průhledné, nalijte listy vychlazenou vařenou vodou. Jemně narovnejte listy tak, aby byly zcela ve formě a zamrzly. Pokud je hodně máty a existuje pouze jedna plíseň, vymražte zmrazené kostky v sáčku se Zip-Lock a můžete znovu nalít novou dávku kostek máty..

kostky máty

Mátové pyré

Některé ženy v domácnosti jsou velmi aktivní při používání máty k přípravě svých mistrovských děl. V takových případech potřebujete hodně máty a pokud možno ihned připravené k použití. K tomu je mátové pyré zmrazené.

Puree se připravuje pouze z listů, které je třeba odtrhnout ze stonku. Listy nalijte do mixéru, přidejte trochu vody a rozdrtte je do kaše. Tato kaše by neměla být příliš silná, jinak bude obtížné brousit listy. Pokud jste spokojeni s konzistencí, vložte pyré z máty do misek s kostkami ledu a odešlete do mrazničky..

Taková máta je vhodná nejen pro masová jídla, ale můžete si z marinovaného pyré vyrobit ibišek, želé nebo marshmallows. Šťavnatá letní chuť a vůně uprostřed zimy jsou vám zaručeny.

Podívejte se na video: jak zmrazit mátu


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit mátu