Zmrazená máta - recept s fotografií, jak správně zmrazit čerstvé listy v chladničce na zimu

mražená máta

Popis

Zmrazená máta bude jednou z nejužitečnějších příprav na zimu. Kdo neslyšel o výhodných vlastnostech této rostliny dnes? Takové zelené se široce používají k výrobě různých léčiv a antibakteriálních léčiv. Máta peprná je jedním z nejlepších sedativ, a proto je čaj z máty považován za prospěšný. Tento přírodní produkt je bezkonkurenční a jeho vůně se používá k vytvoření široké škály parfémů a dalších příchutí. Čerstvá máta je cenný produkt, který musíte jen zkusit zachránit na zimu..

V tomto podrobném fotoreceptu vám řekneme, jak snadno, rychle a správně zmrazit mátou na zimu. Tímto způsobem nebudeme používat tepelné zpracování, jak je tomu často u bylin, ve snaze zachovat maximální užitečné vlastnosti této rostliny.. Je-li to nutné, může být taková mincovna po sklizni v zimě sušena a použita jako koření nebo může být uvařen velmi aromatický přírodní čaj.. Zmrazenou mátou lze také použít k vytvoření chutných dezertů a dalších pokrmů - je jen na vás, jak později takový blanket použít..

Začněme mrazivou mátou na zimu doma nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem.

Ingredience

 • Máta podle chuti

Kroky

 1. Nejoblíbenější odrůdou máty v naší zemi je máta peprná. Ve skutečnosti si můžete vybrat absolutně jakoukoli mincovnu a připravit ji v množství, v jakém chcete. Vše, co potřebujeme pro vaření, je samotná máta a nádoby, ve kterých bude uložena.

  banda máty

 2. Odřízněte stonky máty tak, abychom dostali stejné větve jako na fotografii. Je to nejen esteticky příjemné, ale také velmi pohodlné..

  snítky máty

 3. Nalijte studenou vodu do umyvadla a spusťte do ní veškerou mincovnu, pečlivě ji opláchněte, vypusťte vodu a na oplátku nalejte novou vodu. Postup opakujeme ještě několikrát, dokud voda přestane být zakalená..

  Jak správně umýt zeleň?

 4. Čistý ručník rozprostřeme na rovnou plochu, položíme na něj mátu, zabalíme do hadříku: tímto způsobem se zcela zbavíme vlhkosti a zároveň nebudeme trávit mnoho času a nepoškozujeme listy.

  suché greeny

 5. Čisté a suché větvičky máty rozdělujeme na malé svazky po 3 kusech. Rozložili jsme tyto paprsky do stejné vzdálenosti od sebe v sáčku se zámkem.

  připravte sáčky na zmrazení zeleniny

 6. Jemně otočte mincovní roli v sáčku, dříve sponu pevně upevněte. Připravené balíčky zasíláme do mrazničky, dokud nejsou úplně zmrazené.

  máta v mrazáku

 7. Je nemožné podrobit mátu druhotnému zmrazení, proto je tak pohodlné, že v každém balení máme několik malých svazků. Jedna taková bylina může být odstraněna, naplněna vroucí vodou a vyrobena z čaje a zbytek může být vrácen do mrazničky.

  Zmrazené lístky máty v lednici jsou připraveny.

  mátový čaj

  Hezký čaj!


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazená máta - recept s fotografií, jak správně zmrazit čerstvé listy v chladničce na zimu