Máta jam

Nikdy jsem si nemyslel, že na internetu narazím na takový neobvyklý recept - mátový džem! A co je nejvíce paradoxní - mám mincovnu "desetník tucet". Dnes jsem udělal takový džem a spěchal jsem, abych s vámi recept sdílel, milí čtenáři! Hned musím říci, že jsem strávil přípravou jen 15 minut. Nejlepší ze všeho je, že tento mátový džem lze přidat do jakéhokoli nápoje. Například jsme v rodině přidali tento džem do čaje. Ach, tato božská chuť! A vůně, která, když byla připravena, kandidovala na celý dům, a když byla přidána do čaje, slova nemohla být sdělena. Kromě toho se máta také považuje za poměrně užitečnou rostlinu. Dokonale se uvolňuje, má analgetické, vazodilatační vlastnosti. Proto by lidé, kteří trpí bolestmi hlavy, měli tuto rostlinu používat a přidávat ji k jídlu a pití..


Ingredience pro mátový džem
Takže požadované ingredience:
- 1 svazek čerstvé máty,
- 1 sklenici vody (možná bude potřeba trochu méně),
- 1 šálek cukru
- štipka kyseliny citronové (volitelné)


mýt a sekat máta
Nejprve důkladně a důkladně omyjte mátou pod tekoucí vodou. Určitě ji zbavíme, protože na ní někdy jsou mravenci a další hmyz.
Poté položte promytou mátu na prkénko a poté ji nakrájejte ostrým nožem.


dejte mátu do mísy
Nasekanou mátu vložte do mísy, naběračky nebo hlubokého hrnce.


Opatrně přidejte cukr a kyselinu citronovou
Opatrně přidejte cukr a kyselinu citronovou.


přidejte vodu a vařte 15 minut
Pak přidejte vodu. Trochu promíchejte a zapálte misku.


recept na mátový džem
Jam uvarte po dobu 10-15 minut. Měl by se změnit na světle žlutou. Mnoho lidí přidává zelené barvivo pro krásu, ale nikdy to neudělám, protože nejsem zastáncem takových přísad..
Hotový máta nalijte do hluboké nádoby nebo sklenice. Doporučujeme vám seznámit se s dalšími recepty na vaření džem, džem, marmeláda v naší sekci o sladkých přípravcích.
Podívejte se na podobné recepty