Nejlepší džem z černého rybízu - jak správně uvařit džem z černého rybízu.

Nejlepší džem z černého rybízu

Navrhujeme vařit ne jednoduchý, ale tajný recept na džem, ale nejlepší džem z černého rybízu, protože uvařené bobule si udržují svůj tvar, ukázalo se, že i přes přirozeně drsnou pokožku jsou šťavnaté a měkké..

Složení: voda, cukr, černý rybíz
Čas do záložky: Léto


Pro přípravu sirupu přidejte 1,5 kg cukru do 200 g vody.

Výpočet byl proveden pro přípravu 1 kg bobulí.

Čerstvý černý rybíz na džem

Fotografie. Čerstvý černý rybíz na džem

Jak vařit džem s černým rybízem na zimu doma.

Vaření jam začíná tím, že ovoce je důkladně očištěno od suchých listů, stopek a jiných zbytků.

Aby se změkčily husté, husté rybízové ​​kůže a zabránilo se scvrklým a tvrdým bobulím v marmeládě, doporučuje se je nejprve vařit ve vodě (3 minuty) a nechat vychladnout vodou. Je lepší udělat tento postup večer a vařit nejlepší džem ráno..

Teprve po tomto postupu se bobule rybízu přidají do sirupu, který dosáhne bodu varu a vaří se 8 minut. Během vaření byste měli neustále odstraňovat pěnu, ujistěte se, že cukr nehoří.

Nalijte horký rybízový džem do sterilní banky. Srolovat. Nejlepší skladování džemu bude při t nejvýše 15 ° C na tmavém místě.

Nyní víte, jak správně vařit džem z černého rybízu, aby bobule zjemnily a šťavily. To je nejlepší jam černý rybíz lze použít jako dezert, poleva nebo jako chutná náplň do koláčů a jiného pečiva. Kromě toho je rybízový džem nepostradatelným lékem na nachlazení, žaludeční choroby a anémii..

Nejlepší džem z černého rybízu

Fotografie. Nejlepší džem z černého rybízu


Podívejte se na podobné recepty

» » Nejlepší džem z černého rybízu - jak správně uvařit džem z černého rybízu.