Yoshta, jablko a jahodový kompot

Kompakt jablek a jahod na zimu, recept s fotografií, kterou navrhuji, určitě se vám bude líbit. Má třetí složku, o které teď budu mluvit.
Dnes jsem šel na návštěvu své kmotry a ona mě ošetřila k lahodnému kompotu. Abych byl upřímný, nemohl jsem hádat, z čeho se skládá. Obě složky, samozřejmě, jsem snadno rozpoznal. Byla to jablka a jahody, ale co se týče třetí složky, musel jsem rozbít hlavu a výsledek nepřinesl odpověď. Kuma, když jsem nevěděla, jaký druh bobulí pojmenovat, rozdala, že to byla yoshta. Ó můj bože! O takové bobule jsem ani neslyšel! Kuma vysvětlil, že se jedná o kříženec rybízu a nejběžnějších angreštů, a vyzkoušel yoshtu. Moc se mi líbil čerstvý bobule, bylo to mnohokrát chutnější než černý rybíz a angrešt. Požádal jsem sebe větvičku, abych zasadil tuto mňamku v mé letní chatě. Když jsem ale odcházel, kromě kmene se s mnou i se samotnou yoshtou sdílel i kmotr..
Když jsem se vrátil domů, začal jsem připravovat tento neobvyklý kompot, také jsem chtěl překvapit a zaujmout takto pozvané hosty. Ano, a navíc, kompot chutná prostě úžasně a chutně..

Vaření kompot z yoshta, jablka a jahody

Produkty:
- 50 gramů jahod,
- 50 gramů yoshty,
- 50 gramů jablek,
- 3 litry vody,
- hrnek na cukr.potřebné ingredience
Omyjte yoshta a jahody.


umýt yoshta a jahody
Do hrnce nalijte tři litry vody. Přidejte cukr.


nalijte do vody


přidat cukr
Rozložte umyté jahody.


položit postel
Poté přidejte yoshta a jablka.


přidat yoshta


Apple a jahodový kompot na zimu: recept s fotografií
Dejte pánev se všemi ingrediencemi do ohně a vodu vařte. Také míchejte vodu s ovocem, abyste rozpustili cukr. Nápoj vařte patnáct minut.
Hotovou kompot z jablek, jahod a yoshty nalijte do promytých nádob pomocí pánve. Použijte litr nebo 3 litrové nádoby.
Mimochodem, zkuste černý kompot černého bezu a jablka.
Podívejte se na podobné recepty

» » Yoshta, jablko a jahodový kompot