Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Pokud máte rádi odvážné kombinace potravin, pak dýně s pomerančem na zimu určitě se vám bude líbit. Kromě toho máte k dispozici mnoho receptů, které používají tuto zajímavou kombinaci - můžete připravit džusy a kompoty, konzervy a aromatické džemy, které v zimě přidají do stravy užitečné vitamíny..

Dýně s pomerančem: recept na zimu

Sklizeno za studena dýně s pomerančem a citronem na zimu zachovává veškeré bohatství vitamínů a dalších užitečných látek, pro které ženy v domácnosti tuto pochoutku oceňují. Sladká ovocná hmota s citrusovou kyselostí připravená bez vaření bude tou nejlepší léčbou pro celou rodinu. Ve sklenicích budete mít plnohodnotný dezert, který je ideální pro čaj..

Na chlad jam s pomerančem potřebujeme následující sadu produktů:

 • dvě kilogramy dýňové buničiny
 • 1700 g granulovaného cukru
 • dva citrony a pomeranč

S vařením nebudete mít žádné potíže, hlavní věcí je okamžitá příprava mlýnku na maso, který se stane hlavním nástrojem v našem receptu. Před odesláním ingrediencí do mlýnku na maso musí být připraveny: dýně by měla být loupána, semena odstraněna a buničina samotná by měla být nakrájena na libovolné kousky, které by procházely do krku mlýnku na maso. Citrusové plody musí být loupány, odstraní se bílý plátek z plátků a poté se nakrájí na plátky, aby se odstranila semena. Čistá buničina bez nečistot musí být zaslána do mlýnku na maso a rozemlít všechny ingredience.

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Vložte dýňovo-citrusovou hmotu do mísy a přidejte do ní veškerý granulovaný cukr, poté promíchejte a nechte při pokojové teplotě po dobu 3-4 hodin, tentokrát je nutné, aby se cukr začal rozpouštět. Zbývá jen dát chlad do bank dýňová marmeláda s pomerančem, ale je lepší ukládat pochoutku v lednici, stejně jako jiné syrové konzervy a džemy.

Ukázalo se, že to není horší dýňová marmeláda s pomerančem na zimu kousky, a tady se neobejdeme bez vaření, protože syrové kousky ovocné buničiny nemohou být dostatečně nasyceny cukrem.

 • kilogram dýňové buničiny
 • polovina citronu
 • jeden oranžový
 • 800 g cukru

Pro recept potřebujeme sladkou dýni, která se musí oloupat z husté kůže a odstranit semena, a poté nakrájet na kostičky. Kostky udržujte malé, aby se snadno vešly do malých sklenic a rychle vařte v cukrovém sirupu.

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

K vaření potřebujete pánev se silným dnem, do kterého musíte vložit všechny nakrájené kostky a naplnit je granulovaným cukrem. První fáze vaření na středním ohni potrvá 15 minut a celkem provedeme tři přístupy: pokaždé, když se musí sladká hmota uvést do varu a vařit po dobu 15 minut, pak se nechá úplně vychladnout a znovu se zapálí, opakují se všechny kroky v kruhu.

Citron s pomerančovou dužinou by měl být zaslán na změkčené dýňové kostky až po třetí fázi vaření. Citrusové plody mohou být nakrájeny na plátky, takže kůra nechává ještě bohatší chuť. Po přidání citrusových plodů je třeba vařit dalších 10 minut, a poté lze pochoutku rozložit na čisté nádoby a uzavřít víčky.

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Dýně s pomerančem na zimu

Existuje mnoho možností sklizeň dýně na zimu, a nejedná se pouze o klasické recepty na výrobu džemů a zavařenin, můžete konzervovat zdravou šťávu nebo lahodný kompot ve třílitrových nádobách. V zimě bude takový vitaminový nápoj nejlepším dárkem pro vaše tělo v boji proti sezónnímu nedostatku vitamínů..

Nyní budeme uvažovat o zajímavé verzi blanku dýňová kompot s pomerančem na zimu, pro které potřebujeme:

 • 400 gr dýňová dužina
 • tři pomeranče
 • dva litry vody
 • sklenici cukru

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Konzervovaný kompot se ukáže být dostatečně koncentrovaný, což nám umožní ušetřit na skleněných obalech, a před použitím by měl být zředěn vařenou vodou podle chuti. Aby byl kompot opravdu chutný, potřebujeme dýni odrůd muškátového oříšku, je to velmi sladké, s jasnou dužinou a dokonce zdravé.

Dýňová dužina, loupaná ze semen a kůže, musí být nakrájena na malé kostky. Odděleně v kastrolu přiveďte dva litry vody k varu a rozpusťte granulovaný cukr ve vodě. Dýňové kostky musí být zaslány do vroucího sirupu, aby se vařily asi 15 minut.

Tentokrát se dá strávit přípravou citrusových plodů: z jednoho ovoce potřebujeme chuť, která musí být nastrouhána na jemném struhadle a smíchána se třemi lžičkami granulovaného cukru a šťáva musí být vytlačena z tohoto ovoce do samostatné nádoby. Další dvě plody musí být loupány a nakrájeny na malé kousky.

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Po 15 minutách by se do pánve měly zaslat také připravené citrusové plody: dužina, džus a kůra. Poté stačí ještě několik minut vařit a vyvařovací kompot můžete nalít do čistých plechovek, hermeticky uzavřených pro dlouhodobé skladování..

Je těžké najít zdravější nápoj než dýňová šťáva na zimu s pomerančem, které vám důrazně doporučujeme připravit. Pokud je ve vaší stravě přítomen dýňová šťáva, zapomenete na jarní beriberi a zimní nachlazení.

Šťáva je připravena podle stejného principu jako kompot, má pouze jednu vlastnost, o které budeme mluvit podrobněji:

 • 5 kilogramů dýňové buničiny (velké ovoce)
 • tři pomeranče
 • 300 g cukru
 • voda

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Nakrájenou dýňovou dužinu na plátky vložte do velkého hrnce a naplňte vodou tak, aby tekutina zcela pokrývala plody. Dýňové plátky musíte vařit až do úplného uvaření, měly by být měkké, protože poté musí být masa nasekána ponorným mixérem nebo rozdrcením. Velké částice by neměly zůstat v mase, chuť naší šťávy bude záviset na tom.

Odděleně musíte připravit citrusové plody: nastrouhejte kůži na jemném struhadle a sami nakrájejte ovoce na malé kostky. V této formě by měly být citrusové plody zaslány do dýňové hmoty a ochuceny podle chuti cukrem. Zbývá pouze uvést hmotu do varu a ihned ji vložit do sterilizovaných lahví.

Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Nyní víte, jak se připravit dýně s pomerančem, recept na zimu neměl by vám dělat žádné potíže. A nezapomeňte experimentovat, protože chuť preparátu se rozhodně neztratí, pokud do marmelády přidáte mletou skořici a několik kompotů z voňavé máty.


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýně s pomerančem na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi