Squash jam

Jste zvyklí rozdávat zásuvky s tradičními Jahodová marmeláda? Zkuste tuto sezónu rozšířit své obzory a překvapit svou rodinu a přátele neobvyklým zeleninovým džemem, nebo spíše z cukety..

Squash jam

Foodies to říkají cuketa džem chutná jako ananas, ale s největší pravděpodobností je to nadsázka, protože cuketa má poněkud nevýraznou chuť. To je důvod, proč se do ní často přidává kyselost ve formě citrusových plodů. Párování citronů nebo pomerančů je stejně dobré jako párování jablek a angreštů v chutné jablko a angreštový džem.
Připravit cuketa džem s citronem budete potřebovat 2 cukety (pokud máte mladé a malé cukety, což je lepší, pak si můžete vzít 3 kusy), 1 velký nebo 2 malé citrony a 1 kg cukru.


Omyjte zeleninu, nejprve ji oloupejte a poté semena odstraňte. Cuketu nakrájejte na malé kostky a poté přejděte v mlýnku na maso. Umístěte zkroucenou hmotu do cedníku nebo do síta s velkými buňkami - to umožní, aby se kaše zbavila přebytečné šťávy.
Citrusové plody nakrájejte na čtvrtiny a vyjměte z nich semena, pak stejným způsobem listujte v mlýnku na maso.
Do hrnce přidejte cuketu a citronovou hmotu, přidejte cukr a vařte. Po varu vypěňte pěnu a snižte teplotu na mírnou, takže vařte dalších 20 minut. Nezapomeňte míchat docela často. Na konci vaření squash jam s citronem by měla zahušťovat a získat příjemný nažloutlý odstín. Musíte je nalít do suchých a čistých plechovek, když jsou horké, a pak se sbalit a skladovat v chladné místnosti.


Podívejte se na podobné recepty