Cuketa s pomeranči

Krásou ženské přírody je neustále se hýčkat a překvapovat své spoluobčany. A ženy mohou udělat mimořádný dojem nejen svým okouzlujícím vzhledem, ale také svými vlastními schopnostmi a nálezy. Jednou z těchto možností je uvařit něco chutného, ​​ale nikdo tak nemůže hádat, z čeho je vyroben a kolik času a úsilí bylo na to vše vynaloženo. Recept "Cuketový džem s pomerančem»Jen z této kategorie.

Cuketa s pomeranči

Cuketový džem s pomerančem (nebo spíše džem) mnoho překvapí svou exotickou a mírně pikantní chutí. S poměrně silným pomerančovým aroma, mírně kyselé, s jemnými tóny citrusové kůry. To vše dělá džem jedinečným. A, což je velmi důležité, nikdo nemůže říci, že džem je vyroben z cukety a pomerančů. Potěší vaši rodinu tak lahodnou pochoutkou..

Cuketa s pomeranči

Na squash jam s oranžovou budete potřebovat:

  • 1 kg cukety;
  • 1 oranžová;
  • 800 g cukru.

 Cuketa se odebere, umyje, oloupe - semena a slupka se z nich odstraní. Poté jsou nakrájeny na malé kousky nebo tenké proužky..

Pomeranč se umyje a krájí spolu s kůží. Je vložen do jedné pánve s cuketou a to vše je pokryto cukrem.

Hmoty cukety a pomeranče v cukru jsou pokryty suchým ručníkem a umístěny do chladu na den (nebo jen přes noc).

Výsledná hmota s vlastní šťávou se zapálí, přivede k varu a vaří se 5-6 minut. Potom se oheň sníží na minimum a džem se vaří dalších 40 minut.

 Obvykle se cuketa džem s pomerančem ukáže být jantarová, průhledná a aromatická. Někteří si dokonce myslí, že obsahuje ananas. V případě potřeby můžete do džemu přidat půl citronu nebo 300 g sušených meruněk (předem nasáklé a jemně nasekané).

Cuketa s pomeranči

Tyto přísady lze použít nejen k výrobě výjimečného džemu, který připomíná „Meloun jam. Recept s fotografií", ale také cuketa kompot s pomerančem.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa s pomeranči