Sušený lilek v troubě - recept na postupné vaření na zimu s fotografií doma

sušený lilek

Popis

Lilek sušený na slunci jsou považovány za úžasné zeleninové občerstvení, které má vynikající chuť. Je to pro jejich skvělou chuť, že takovou zeleninu ocení mnoho gurmánů. Při vaření lze lilek použít jako samostatný produkt a také dokonale harmonizovat s jinou zeleninou. Úžasný předkrm lilku navíc dobře funguje u všech masných výrobků.. Díky přípravě lilku na zimu, připravené podle tohoto receptu doma, můžete nastavit úžasný slavnostní stůl. Taková konzervace může být podávána jako nezávislý předkrm, nebo si například můžete připravit salát se sušeným lilkem. Ukazuje se, že je vynikající a hostům se to určitě bude líbit. Použití sušeného lilku je velmi pestré..

Aby byl lilek pikantnější, stačí k nim přidat několik druhů bylin. Kromě toho jsou v dokonalé harmonii se sezamovými semínky.. Existuje několik způsobů, jak si vybrat při přípravě přírodního produktu lilku.: v elektrické sušičce a troubě. V každém případě je proces vaření lilku jednoduchý a konečný výsledek je příjemně překvapivý..

V tomto postupném fotopřipravě jsou uvedeny technologické pokyny pro sušení lilku v peci a podrobně jsou popsány všechny jemnosti procesu jejich další přípravy..

Začínáme tedy doma vyrábět neobvyklé lilkové občerstvení na zimu..

Ingredience

 • Lilek 650 g
 • Sezam 2 lžíce l.
 • Sójová omáčka 30 ml
 • Olivový olej 400 ml
 • Oregano (oregano), sušené, 2 lžičky.
 • Sušený rozmarýn, 1 lžička.
 • Stroužky česneku 2
 • Tarragon (estragon) 1 snítka

Kroky

 1. Před zahájením sušení lilku na zimu je nejprve důkladně omyjte.

  zvolte lilek

 2. Nakrájenou zeleninu nakrájejte na rovnoměrné kruhy a poté je po dobu dvaceti minut posílejte na slanou slanou vodu. Díky tomu vyjde veškerá hořkost z lilku, který by v budoucnu zničil celý zeleninový přípravek na zimu.. Po uplynutí stanovené doby vypusťte vodu a zeleninu vysušte ubrouskem.

  nakrájíme na kruhy

 3. Připravené lilky položte na plech na pečení, který musí být nejprve potažen pergamenem a poté namazán olivovým olejem.

  dát na plech

 4. Rozložte rozložené lilkové kruhy na vrchol suchým rozmarýnem a oreganem.

  sušené byliny

 5. Naplněný plech na pečení vložte do trouby, která by měla být zpočátku předehřátá na sto stupňů. Proces sušení zeleniny bude trvat několik hodin. Vzhledem k tomu, že výkon pecí je pro každého jiný, doporučuje se proto pravidelně sledovat přípravu lilku. Sušená zelenina by neměla být suchá, ale poněkud jemně na dotek.

  pošlete do trouby

 6. Zatímco se připravují kruhy lilku, smažte sezamová semínka. Chcete-li to provést, vložte ji do pánve, která nemusí být naolejována.. Smažte produkt do zlatohnědé barvy.

  poter sezam

 7. Nyní vezmeme sterilizovanou nádobu a vložíme do ní stroužky česneku, které je žádoucí nakrájet na dvě části a přidat tam lístky estragonu.

  na dno plechovky

 8. Poté naplňte stejnou sklenici na polovinu připravenými sušenými lilky, načež na ně položíme několik listů estragonu.

  kruhy

 9. Položte zbytek lilku na zelení a přikryjte jej zbytky estragonových listů. Poté nalijte opečená sezamová semínka do sklenice..

  zaspat sezam

 10. V oddělené misce smíchejte sójovou omáčku a olivový olej. Výsledná kapalina důkladně promíchejte.

  sojová omáčka a olej

 11. Naplňte sklenici lilku připravenou míchanou omáčkou a uzavřete je zpracovaným víčkem. O týden později, lilek prázdný bude vyluhovat dobře a konečně bude připraven k použití..

  lilek na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušený lilek v troubě - recept na postupné vaření na zimu s fotografií doma