Cuketový džem s citronem

Zkuste vařit neobvyklé, ale velmi chutné, něžné a příjemné naabachka jam s citronem, což jistě potěší všechny vaše blízké a zejména děti. Takový sladký přípravek bude dobrým doplňkem jakéhokoli pití domácího čaje za chladných zimních večerů a připomene vám slunečné horké léto..

Cuketový džem s citronem

tak, squash jam s citronem - recepts podrobným popisem.

Povinné ingredience pro citronovou tykev:

Cuketa - 1 kilogram

Granulovaný cukr - 1 kilogram

Voda - 0,5 šálků

Citron - 1 kus

Metoda vaření cuketa džem s citronem:

Abys uspěl lahodný squash jam s citronem, při sklizni by se měly vybírat pouze mladé cukety s tenkou kůrou sněhu a stále nezralá semena.

Cuketa pro začátek, musíte dobře opláchnout pod tekoucí studenou vodou, pak oloupat a nakrájet na malé kostky.

Připravené cukety by pak měly být umístěny do speciální smaltované nebo hliníkové široké misky určené k vaření džemu a opatrně posypány 500 gramy granulovaného cukru. Přidá se tam voda a vše se umístí na střední teplotu, aby se vařil ve 2 stupních.

První fáze varu by měla trvat přibližně 2,5–3 hodiny cuketa džem je nutné přivést k varu, za občasného míchání, potom vařenou pěnu vyjmout štěrbinovou lžičkou a vařit po dobu uvedenou výše. Poté musí být nádobí s cuketou odstraněno z tepla a umístěno na chladné místo po dobu 10-12 hodin..

Cuketový džem s citronem

Druhé vaření by mělo trvat přibližně stejně dlouho - 2,5 - 3 hodiny, než ho začnete, musíte do cuket přidat druhou polovinu granulovaného cukru (500 gramů), znovu vařit, promíchat a smetat a vařit do vaření. 1 hodinu před odstraněním džemu z horka, přidejte do něj jeden citron, nakrájený na tenké kousky spolu s kůrou.

Zbývá zabalit horký hotový džem do připravených čistých sklenic a sbalit se.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketový džem s citronem