Cuketa a pomerančový džem

Squash jam - to je příprava pro amatérky, ale každý rok je čím dál více takových amatérů, protože každý rok ji sklízí stále více manželek na zimu. A pokud jste jedním z nich v letošním roce, pak se hodí moje verze receptury na dřeně a pomerančový džem.
Proces výroby cuketového džemu se neliší od ostatních: jahody, maliny, rybíz atd. Pro začátečníky se proto proces sklizně nebude zdát složitý. K výrobě marmelády potřebujete pouze dostatečné množství cukety, pomeranče, cukru a nádobí.
Vzhledem k tomu, že squash jam se obvykle vyrábí s některými dalšími přísadami, nejčastěji citrusovými, můžete pomeranče nahradit citronem. Cuketu však můžete doplnit kdoule, angreštem, rybízem, ananasem a dalšími produkty. Existují také recepty na dřeňový džem s mrkvovou šťávou, physalis nebo brusinkami.
No, prozatím se pojďme podívat na recept na můj recept. Doporučuji všem, aby se připravili na budoucí použití cukety a pomerančového džemu. Jsem si jist, že vás překvapí jemná a exotická kyselá chuť s citrusovým nádechem.


Ingredience
Složení:
- cuketa - 500 g.,
- oranžová - 250 g. (1 PC.),
- cukr - 500 g.Cuketa a pomeranče jsou nakrájené na plátky
Oloupejte cuketu, omyjte ji a nakrájejte na kostky. Obvykle se z nich doporučuje odstranit semena, mnoho žen v domácnosti to dělá, ale moje rodina opravdu miluje, když jsou v marmeládě, protože během procesu vaření semena karamelizují a křupají jako ořechy. Je tedy na vás, abyste je smazali nebo ne..

Omyjte pomeranč a nakrájejte na půl kroužky. Zde můžete také strouhat citrusovou kůru a vytlačit šťávu z buničiny. Ale líbí se mi chuť pomerančových plátků v džemu. I zde si můžete vybrat, jak je použít..


Cuketa je naskládána do hrnce na vaření
Nasekané cukety nalijte do pánve, ve které budete uvařovat džem.


Pomeranče přidány do cukety
Přidejte k nim plátky pomeranče..


Potraviny jsou pokryty cukrem
Přidejte cukr do jídla.


Výrobky jsou smíšené
Míchejte a místo na sporáku vařit.


Džem se vaří jednu hodinu
Vařte ingredience, snižte teplotu a vařte jednu hodinu pod víkem. Potom vypněte sporák a nechte džem, dokud zcela nevychladne.


Byly provedeny 2. a 3. fáze vaření džemu
Potom tuto akci opakujte znovu: vařte, vařte na mírném ohni po dobu jedné hodiny a úplně vychladněte. Stejný postup opakujte potřetí..


Ready jam
Poté položte horký džem na horké sterilizované nádoby, uzavřete víčky a skladujte při pokojové teplotě. Zkuste také vařit squash jam s pomerančem a citronem v pomalém sporáku, což se také ukazuje být voňavé a chutné.
Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa a pomerančový džem