Jak vyrobit lehce osolené okurky na zimu - recept a vaření lehce osolených okurek pro budoucí použití.

Jak vyrobit lehce osolené okurky na zimu

Někteří z nás dávají přednost čerstvým okurkám nebo salátům, které jsou z nich vyráběny, někoho jako nakládané nebo nakládané, někoho nakládané z barelu ... a jen lehce osolené okurky všichni milují. Jsou mírně kyselé, nasycené aroma koření a česneku, tvrdé a křupavé. Je však možné tuto chuť a vůni uchovat i v zimě. Můžete, a tento recept s tím pomůže. Je to celkem jednoduché, ale umožňuje zachovat všechny výše uvedené vlastnosti okurek doma po celý rok..

Složení: křenový kořen, křenové listy, okurky, hořká paprika, sůl, česnek


Okurky

Musíte tedy brát čerstvé mladé okurky, umýt je a oříznout ocasy.

V misce smíchejte 100 g strouhaných křenových kořenů, trochu nakrájených křenových zelení a 5–6 mletých stroužků česneku.

Nalijte polovinu této směsi na dno pánve, přidejte několik prstenů feferonky, vložte okurky a přikryjte zbývajícími kořením..

V oddělené nádobě je nutné připravit solný roztok pro lehce osolené okurky sklizené na zimu. K tomu se přidá 50 g soli na každý litr vody a několik minut se vaří. Potom se ochladí, filtruje se a nalije se na okurky.

Vázejte pánev s gázou a nechte jen 3 - 4 dny v místnosti.

Poté vypusťte veškerou tekutinu, přiveďte k varu a filtrujte.

Dále je třeba dát okurky do čistých nádob naplněných čerstvým kořením, nalijte horkou solanku a nechte trochu místa na vroucí.

Zakryjte opařenými víky a sterilizujte. Doba sterilizace pro 3-litrové plechovky je 20 minut a pro litrové plechovky - 15 minut.

Chlazené plechovky odložte a odešlete k uložení.

Tyto okurky chutnají velmi dobře. Neobsahují konzervační látky a jsou vhodné pro kojeneckou a dietní stravu. Pouze v tomto případě nemusíte přidávat feferonky. Vaření lehce osolených okurek na zimu je samozřejmě nepříjemné, ale výsledek vás nepochybně potěší..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vyrobit lehce osolené okurky na zimu - recept a vaření lehce osolených okurek pro budoucí použití.