Jak sušit třešně? Nejoblíbenější způsoby

U sušených třešní a zmrazených jsou nejlépe zachovány všechny živiny. Sušené ovoce lze konzumovat stejně jako to, nebo si můžete přidat do pečiva nebo z něj vyrobit bonbóny.

Jak sušit třešně? Nejoblíbenější způsoby


Jak sušit doma?


Snad nejjednodušší způsob, který nevyžaduje zvláštní úsilí hostesky, je použití speciálních zařízení. Například multifunkční sušící stroj Zelmer, který lze zakoupit v internetovém obchodě Foxtrot, má velmi dobré uživatelské recenze, je to jen to, že sušené ovoce je velmi dobré. V sortimentu obchodu najdete mnoho užitečnějších domácích spotřebičů, které jsou pro domov nepostradatelné.


Můžete také sušit třešně v peci, tato metoda bude komplikovanější. Plody by měly být předem vytříděny a všechny rozmazlené by měly být odstraněny. Pak by se měly opláchnout a nechat na chvíli v cedníku, aby vodu zalily.

Jak sušit třešně? Nejoblíbenější způsoby

Nejprve zahřejte troubu na 60 stupňů a umístěte tam třešně na 2 hodiny, poté zvyšte hodnotu o 20 stupňů a držte obrobek po dobu několika hodin. Poté vraťte předchozí teplotu a podržte 3-4 hodiny. Zároveň si uvědomte, že dveře do trouby nelze pevně zavřít, což může vést ke skutečnosti, že bobule jsou napařeny vysokou teplotou.
Upozorňujeme na skutečnost, že bez jímek třešně vyschnou mnohem déle, asi 3krát.

Jak sušit venku?


Skvělý způsob, jak zaschnout, je na slunci. Roztříděné třešně rozetřete na hustou látku a materiál umístěte na slunné a teplé místo, produkt bude připraven za několik dní. V noci musí být textilie odvezena do domu kvůli skutečnosti, že v noci je možná mlha a vždy existuje teplotní rozdíl. V domě pro suroviny byste měli najít teplé místo. Ráno vytáhněte látku znovu na slunné místo..
Je třeba poznamenat, že tato metoda je vhodná pouze pro nepoškozené ovoce. Pokud odstraníte semena, vůně třešňové buničiny přitáhne hmyz..

Jak sušit třešně? Nejoblíbenější způsoby

Zajímavou možností by bylo sušení roubů, které kombinuje výše uvedené dvě metody. Třešně by měly být nejprve vytříděny, opláchnuty, roztroušeny, poté nality do smaltované pánve a naplněny granulovaným cukrem. V této formě by měl být obrobek ponechán přes noc - měl by vypustit šťávu, potom vařit třešně (měly by vařit po dobu 10-15 minut), ochladit a umístit do cedníku. Počkejte, až sirup zcela vyteče (je to poměrně dlouhý proces), a poté jej vysušte na čerstvém vzduchu. Hotový produkt by měl být uložen v lednici - v papírovém sáčku nebo skleněné nádobě.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak sušit třešně? Nejoblíbenější způsoby