Sušené třešně na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Sušené třešně jsou velmi chutným a zdravým přípravkem na zimu, která se dnes často používá pro různé muffiny a kompoty. Od dětství si pamatuji, jak moje babička ve vesnici neustále sušila třešně, meruňky a jablka. Třešně však byly dříve sušeny bez jakýchkoli „problémů“ a společně se semeny. Chcete-li získat pouze sušené třešně, musíte z něj odstranit kámen. Třešně sušené na slunci mohou být vyráběny s cukrem nebo bez cukru. Ukážu vám nejjednodušší verzi této šablony. Obzvláště nyní, když je teplo celé léto, je jednoduše nemožné nevyužít toto a nečinit takové přípravky z různých bobulí a ovoce.

Sušené třešně

Složení:

- Třešeň

Třešně sušené na zimu. Recept

Sušené třešně

Nejprve musíte třídit třešně a zahodit shnilé bobule, listy a větve. Můžete si vzít libovolné množství třešní, hlavní věc je, že pak má co rozložit a uschnout. Poté nalijte bobule do mísy, přidejte vodu, opláchněte a vypusťte vodu spolu se všemi drobnými zbytky. Přeneste čisté třešně do cedníku a nechte chvíli vypustit veškerou vodu.

Sušené třešně

Pak je nutné vytlačit kost z každého bobule. To lze provést ručně, rozbít každý bobule nebo pomocí speciálního zařízení pro odstranění semen. Poté, co všechny bobule neobsahují semena, nechte je v cedníku po dobu 10-15 minut, aby vyšel nadbytek šťávy.

Sušené třešně

Poté přikryjte pečící list nebo podnos papírovými ubrousky a třešně rozložte tak, aby se nedotýkaly a nevyschly. Vystavte se slunci po dobu dvou hodin. Během této doby přebytečná vlhkost zmizí a třešně trochu vyschnou..

Sušené třešně

Poté mokré ubrousky odstraňte a přikryjte novými, nebo jednoduše položte bobule na plech a pošlete je zpět do slunce, aby uschly. Pokud nemáte soukromý dům nebo chalupu, je nejlepší třešně sušit na otevřeném balkoně. Pravidelně obracejte třešně a sušte je po dobu pěti dnů. Pro udržení ventilace přikryjte gázou přes noc.

Sušené třešně

Po pěti dnech se barva, velikost a hustota každého bobule dramaticky změní.

Sušené třešně
Sušené třešně připraven. Skladujte jej ve skleněné nádobě nebo uzavřené nádobě na tmavém a chladném místě.

Dobrou chuť!


Sušené třešně
Sušené třešně


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušené třešně na zimu: krok za krokem recept s fotografií