Vaření recept s fotografiemi krok za krokem ze sušeného kuřecího filé doma

sušené kuřecí filé

Popis

Sušený kuřecí řízek - jednoduchý a spolehlivý způsob přípravy kuřecího masa pro budoucí použití. Není žádným tajemstvím, že takto připravené maso může ležet celou zimu (podle pravidel skladování a minimalizovat vlhkost), a pokud je to nutné, rychle obnovit své vlastnosti, když je ponořeno do vody. Sušené maso však lze jíst bez dalšího zpracování - po velmi jednoduché operaci na výstupu získáme zcela nezávislý produkt. Sušené kuřecí maso s houbami a aromatickými bylinkami, rozemleté ​​na mouku, se stane ideálním kořením a umožní rychle připravit lahodnou polévku bez použití škodlivých koření v obchodech.

Tento způsob přípravy kuřecího masa nevyžaduje dovednosti a zvláštní dovednosti. Budete milovat snadné sušení kuřecích filé v elektrické sušárně nebo konvekční peci. Ujišťujeme, že po velké radosti z provedené práce a získaných výsledků začnou všechny ženy v domácnosti hledat a implementovat stále více receptů a potěší lidi kolem nich lahodnými a zdravými sušenými pochoutkami masa, ryb, hub, zeleniny a ovoce..

Sušení masa doma není složitější než jakýkoli jiný produkt a jeho použití v budoucnosti je velmi snadné. První věc, která přijde na mysl: sušené kuřecí filé je jemný a výživný nízkokalorický doplněk (existuje pouze 110 na 100 gramů produktu), přísada do piva. Kromě toho vás cena potěšeného zboží potěší.

Sušené maso je skvělé jídlo na silnici: nevyžaduje speciální skladovací zařízení, je velmi rychle a úplně vstřebává, dobře nasycuje lidské tělo a umožňuje mu rychle se zotavit a udržet nasycení po dlouhou dobu.

Jednoduchý recept s postupnými obrázky-obrázky vám pomůže vidět na vlastní oči celý proces vaření od začátku do konce a věřit ve své schopnosti i pro nejmladší a nejzkušenější ženy v domácnosti..

Ingredience

 • Kuřecí filet, 4 kg
 • Hrubá stolní sůl, 60 g
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Česnek podle chuti
 • Sójová omáčka 100 - 150 ml

Kroky

 1. Nejchutnější je přípravek vyrobený z domácího kuřecího masa, ale docela vhodné je i kuře zakoupené v maloobchodní síti obchodů s potravinami. Hlavní a velmi důležitou podmínkou pro získání sušeného masa, které si dokáže zachovat své vlastnosti po celou zimu, je to, že maso musí být čerstvé, to znamená, že nesmí být hluboce zmrazené, maximální povolenou hodnotou je chlazení produktu. Nejjednodušší je sušení tohoto druhu masa.. Vybraný filet myjeme ve studené vodě, sušíme jej papírem nebo plachtovými ubrousky a pečlivě ho rozřezáme na vlákna, která nejsou tlustší než jeden centimetr. Mějte na paměti, že při vaření se kousky masa mírně smršťují, stejně jako když normálně vaříte jídlo. Maso pro přípravu této kuřecí pochoutky by mělo vypadat jako na fotografii. Všechny filmy, mastnoty a zbytky kůže musí být odstraněny. Výsledný masový přípravek přeneste do hluboké čisté mísy, poté posypte velkým množstvím černé papriky a důkladně promíchejte. Pvařené maso by se mělo nechat vařit s kořením a solí po dobu tří dnů na chladném místě, takže nádobu pevně zabalíme pomocí přilnavé fólie a vložíme do chladničky.

  připravit maso

 2. Po uplynutí této doby maso vyjměte z chladničky, odstraňte fólii a do ní nalijte 100 - 150 ml sójové omáčky a opět dobře promíchejte. Vrátíme film na své místo a necháme kuřecí filé vařit při pokojové teplotě po dobu tří hodin. Poté přistoupíme k procesu sušení masa.. Musí být rozloženo na miskách v elektrické sušičce v jedné vrstvě.. V průměru může jedna paleta vložit půl kilogramu nakrájeného kuřecího filé. Maso položte tak, aby mezi kousky zůstaly velmi malé mezery, během procesu sušení se velikost obrobku značně zmenší.

  položte na paletovou sušičku

 3. Použijte radu a rozložte maso ne na drátěný stojan, ale na pletivo (nebo gázu), které je třeba řezat ve tvaru palety - to usnadní postup sušení, protože maso se k němu nepřilepí a bude mít krásnou prezentaci..

  speciální pletivo

 4. Při pokládání zásobníků se ujistěte, že je maso na paletách řádně rozloženo a vlákna v nich nekroutí - natahujte kousky trochu, pak bude rychleji vyschnout. Další důležitou podmínkou je, že se horní podnos nesmí dotýkat masa ve spodní úrovni..

  klademe si navzájem

 5. Nastavte regulátor výkonu na 60 stupňů Celsia a dobu vaření 6 hodin. Pokud je místnost vlhká, může se doba schnutí prodloužit.. Nikdy nezvyšujte teplotu, aby maso na vnější straně nevyschlo dříve, než jeho vnitřní vrstva vyschne. Zásobníky můžete vyměnit, pokud chcete.

  suché kuře

 6. Po šesti hodinách bude maso vypadat jako na fotografii. Zkontrolujte jeho připravenost pomocí dřevěného špízu - průchodem by si maso mělo zachovat tvar díry. Odpojte spotřebič, položte všechny podnosy na stůl a sušené kuřecí filé úplně ochlaďte. Poté z nich vyjměte tenká pánev spolu s masem a jemně ji protřepejte přes suchou misku.. Sušené kuřecí filé doma připravené!

  kontrola připravenosti

 7. Filet zmenšuje více než polovinu své původní hmotnosti. Ze čtyř kilogramů čerstvého kuřecího masa získáme 1 kg 680 gramů hotového trhaného masa, které lze skladovat po celou zimu. Postupujte podle jednoduchých podmínek: hermeticky balte do čistých suchých sterilních nádob pod víky pro dlouhodobé skladování, nebo do papírových sáčků, které musí být skladovány v suché a dobře větrané místnosti s konstantní teplotou. Nedávejte sušené kuřecí filé do chladničky, protože to bude vlhnout.

  domácí sušené kuře

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření recept s fotografiemi krok za krokem ze sušeného kuřecího filé doma