Jak vyrobit kuřecí satsivi: skvělý recept

Kuře dělá chutná studená i horká jídla. Vynikajícím příkladem horké misky je kuřecí pizza, a pokud mluvíme o jídle, které se obvykle podává studené, pak je to satsivi - národní gruzínské jídlo.
Mimochodem, můžete vařit satsivi nejen z kuřecího masa, které se často vyrábí z krůt, a pomocí odkazu najdete losos satsivi - něžné filé z této ryby v ořechové omáčce. Pokud se přesto rozhodnete vařit toto kuřecí jídlo, pak vezměte všechny části jatečně upraveného těla, v nejhorším případě se můžete omezit na kuřecí stehýnka - v každém případě by vývar měl být bohatý.

Jak vyrobit kuřecí satsivi: skvělý recept

Kuřecí satsivi - recept

Oloupejte polovinu kuřecího těla, omyjte, nakrájejte na porce. Nalijte kuře s 1,5 litru vody a vařte do poloviny, poté přidejte cibuli a bobkový list do vody. Ochlaďte vývar.
Pro smažení nasekejte nakrájenou cibuli na pánvi, přidejte lžíci kukuřičné mouky a také smažte.
Listem 200 - 300 g vlašských ořechů přes mlýnek na maso (zbytek z nich lze použít k vaření) adjika s ořechy - další kavkazské jídlo), smíchejte je s chmelem-sluncem, lžičkou pšeničné mouky a smažením.
Smažte kousky kuřecího masa, přeneste je na pánev a naplňte dresinkem. Poté, co se obsah pánve vaří, přidejte tam jemně nakrájenou koriandr (1 svazek) a rozdrťte 4 stroužky česneku a do vývaru přidejte také lžíci octa. Počkejte, až se vaří, a poté jej odpojte. Lahodné kuřecí satsivi Hotovo!
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vyrobit kuřecí satsivi: skvělý recept