Průhledný a zdravý rybí vývar - recept s fotografií, jak chutně a správně vařit

tmavě bílá deska s rybím vývarem, ochucená bylinkami, na stole, vedle talíře s krekry, lžíce a čerstvé zelené cibule

Popis

Rybí vývar - chutná a zdravá polévka, která se často připravuje na rodinné jídlo. K jeho přípravě není nutná zvláštní práce a úsilí. Ale věřte mi, že konečný výsledek vás příjemně překvapí a potěší. S přípravou tohoto jídla se dokáže vyrovnat i nezkušená hospodyňka, protože technologie je velmi jednoduchá. Proto si nezapírejte potěšení a uvařte chutnou pochoutku doma. Rodina a přátelé ocení vaše kulinářské dovednosti.

Existuje mnoho způsobů a možností, jak a ze kterých ryb připravit jídlo. Ale řekneme vám to nejlepší a správné. K tomu potřebujete štikozubce. Jedná se o něžnou a šťavnatou rybu bez hořké pachuti, ve které je minimum kostí. Při výběru produktu věnujte pozornost vzhledu a vůni ryb. Měl by být prostý vředů a jiných vad. To je opravdu důležité, pokud chcete chutný a zdravý vývar. S takovým produktem bude vaše jídlo jiskřit novými tóny čerstvosti a příjemnou vůní. Přidejte zeleninu, byliny, bobkové listy a koření pro větší chuť. Všechny ingredience v receptu jsou dokonale kombinovány a vzájemně se doplňují.

Rybí vývar je často přípravou na polévku, hodgepodge, rybí polévku nebo polévku a na želé jídlo. Japonský tom yam na tomto vývaru se ukáže, že vám olízne prsty.

Jak učinit vývar průhledným a světlým? Abyste toho dosáhli, musíte to namáhat. Použijte sítko nebo cedník a měli byste být schopni odlehčit misku bez problémů. A jak se zbavit hořkosti, můžete posypat ryby citrónovou šťávou a na chvíli vyčlenit a před vařením odstranit žábry.

Jaké jsou výhody a poškození rybího vývaru?

Je vhodný pro pankreatitidu, po operaci a pro onemocnění gastrointestinálního traktu. Obsahuje vitamíny, minerály, stejně jako užitečné stopové prvky a látky, které jsou nezbytné pro lidské tělo. Děti od 4 let mohou tuto pochoutku jíst. Jedná se o dietní jídlo, které obsahuje asi 2 kcal na 100 g hotového výrobku. Můžete snadno spočítat BJU: bílkoviny - 0,4 g, tuk a uhlohydráty - 0,0 g. Proto neváhejte zahrnout toto jídlo do vaší stravy..

Přes všechny pozitivní aspekty existují i ​​negativní aspekty. Vývar může nepříznivě ovlivnit, pokud existuje tendence k alergiím. A také se zhoršením onemocnění ledvin a jater se nedoporučuje jíst.

Dnes vám pomůžeme správně vařit chutné rybí pokrmy doma. Na tyto otázky odpovíme: jak a kolik vařit? kdy máš sůl? s čím jíst a v jaké formě? Na našem webu najdete podrobný recept. Připojené fotografie k vaření.

Začněme vařit!

Ingredience

 • Hake 200 g
 • Mrkev 1 ks.
 • Česnek 2 ks.
 • Cibule 2 ks.
 • Petržel podle chuti
 • Bobkový list 1 kus.
 • Mletá špíz pepřové koření
 • Stolní sůl podle chuti

Kroky

 1. Chcete-li začít, připravte všechny potřebné produkty pro vaření tohoto vývaru. Poptávka štikozubec několikrát pod tekoucí studenou vodou (použijte sílu hřebeny nebo hlavy). Umístěte do hlubokého hrnce a do něj nalijte vodu. Umístěte na sporák a začněte vařit na mírném ohni.

  oloupané ryby v kovové nádobě s vodou

 2. Oloupejte mrkev, opláchněte a nakrájejte na polovinu. Odeslat do kontejneru. Poté oloupejte česnek a nakrájejte na hřebíček.. Neloupejte ani neřežte jídlo, ale celé hřebíček vložte do hrnce. Opláchněte kořeny mladé cibule a vložte je do zbytku jídla. Nakrájejte petržel a přeneste ji do kontejneru. Míchejte a pokračujte ve vaření po dobu 10-15 minut.

  lehký vývar v pánev s vařeným štikozubcem, mrkví, česnekem, cibulí a čerstvými bylinkami

 3. Přidejte 1 bobkový list, koření a sůl podle chuti. Pravidelně sbírejte a vařte na mírném ohni. Přibližná doba vaření - 50 minut.

  pánev s rybím, zeleninovým a bylinkovým vývarem s bobkovým listem

 4. Jakmile se jídlo uvaří, přelijte jej a nalijte do porcí misek. Podávejte horké s chlebem nebo krutony. Takže bohatý a správný rybí vývar je připraven doma! Vyzkoušejte, jak je to vonné a chutné. Doufáme, že vám tento podrobný recept na fotografie byl užitečný. Dobrou chuť!

  hotový rybí vývar v hluboké malé bílé misce, vedle černé průhledné desky s krekry, zelenou cibulkou a lžičkou


Podívejte se na podobné recepty

» » Průhledný a zdravý rybí vývar - recept s fotografií, jak chutně a správně vařit