Červená řepa kaviár - vynikající občerstvení

Červená řepa je kořenová zelenina, která během skladování prakticky neztrácí své prospěšné vlastnosti. Není bez důvodu, že lékaři doporučují jíst řepu lidem trpícím krevními chorobami, hypertenzí. Je zvláště užitečný v zimě, kdy začíná nedostatek vitamínů, akutní infekce dýchacích cest a epidemie chřipky. Řepa je nakládaná na zimu, připravuje z nich saláty. Z toho se také získá úžasně zdravý a chutný kaviár..

Červená řepa kaviár - vynikající občerstvení

Recept na kaviár z červené řepy na zimu “se připravuje poměrně rychle. Maximální doba, kterou na něm hosteska stráví, je 30-40 minut. Pro něj budete potřebovat:
- 0,5 kg řepy,
- 2 cibule,
- 50 ml rostlinného oleje,
- 2-3 stroužky česneku,
- 3 lžíce rajčatová pasta,

- sůl a pepř na dochucení.
Důležitou roli pro kaviárový recept na zimu hraje výběr cukrové řepy. Pamatujte, že musí být tmavě červená. Nejlepší odrůdy jsou Bordeaux, Bravo, Egyptian a Valenta. Obsahují největší množství antokyaninu, který udržuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Řepa vybraná pro kaviár se vymyje (v případě potřeby měkkým kartáčem), zbytky vrcholů se z nich odstraní a vaří se až do poloviny. Nevařená řepa by měla být odstraněna z vroucí vody a nalita studenou vodou - poté bude snazší čištění.
Cibule je oloupaná a nakrájená na kosti (nebo jednoduše nasekaná). Do pánve se nalije malá zelenina a když se zahřeje, přidá se k ní cibule. To je restované v olejích až do zlatohnědé.

Červená řepa kaviár - vynikající občerstvení

Oloupaná řepa se dále tře na jemném struhadle nebo rozemele v mlýnku na maso. Výsledná řepná hmota se přidá na pánev k cibuli a společně budou dále smažit po dobu dalších 5 minut při nízkém žáru. Aby se zabránilo spálení, musí být hmota pravidelně promíchávána. Poté, co se zelenina dočasně odstraní z ohně, nasolíme a pepř podle chuti.
Do řepy se přidá rajčatová pasta. Příliš silnou pastu lze předem naředit malým množstvím vody. Obecně lze těstoviny nahradit jednou sklenicí koncentrované rajčatové šťávy. Kaviár je smíchán a nyní dušený se zavřeným víkem po dobu 5-7 minut. Pokud se kaviár ukáže, že je trochu vodnatý, je nutné ho dušit při otevřeném víku - nadbytečná vlhkost se vypaří.
Česnek je oloupaný a drcený. Je plná téměř hotových výrobků kaviár z červené řepy, a může být odstraněn z ohně, aby vychladl. Pro zvýšení obsahu vitamínů v kaviáru nastrouhejte jednu surovou řepu do chlazeného kaviáru a smíchejte s dušeným. Při zachování je však lepší zdržet se posledního kroku a balit kaviár horký do sterilizovaných nádob, po kterých se nechají pasterizovat při teplotě 85 až 90 ° C po dobu 10 minut. Na konci je kaviár srolovaný do kovových víček a ponechán vychladnout.

Červená řepa kaviár - vynikající občerstvení

Mimochodem, milovníci zeleninových pokrmů si mohou připravit recept „Červená řepa a mrkvový kaviár". Také neméně vitamínové a chutné zimní jídlo.
Tipy pro vaření řepy kaviár:
- Aby se v řepě zachovalo více živin, měla by se při vaření vařit do již vařené vody..
- Když podáváte kaviár z červené řepy na stůl jako svačinu nebo jako přílohu, posypte jej čerstvými bylinkami.
- Pikantní chuť k receptu «Pikantní kaviár z červené řepy»Přidat 1 lžička přidána k tomu. suchá hořčice nebo špetka mletých vlašských ořechů.
Podívejte se na podobné recepty

» » Červená řepa kaviár - vynikající občerstvení