Řepné polotovary na zimu

Červená řepa je velmi slavná a známá zelenina pro všechny obyvatele středního pruhu, oblast jejího použití při vaření je velmi velká a rozmanitá. Připravuje se jako samostatné jídlo a je také součástí salátů a občerstvení, používá se jako koření a jako přírodní barvivo. A také, dělat všechny druhy řepné polotovary na zimu, recepty které jsou stejně rozmanité jako použití řepy.

čerstvé řepy


Kromě toho, že všechna jídla a řepné polotovary na zimu velmi chutné, jsou také zdravé. Ve skutečnosti řepa obsahuje velké množství užitečných mikroelementů a vitamínů a šťáva z této kořenové zeleniny je bohatá na vápník, díky čemuž tento produkt velmi dobře pomáhá zlepšovat metabolické procesy v lidském těle, a má také příznivý vliv na činnost svalového, nervového a kardiovaskulárního systému a gastrointestinálního traktu. -střevní trakt.

Proto byste určitě měli řepné polotovary na zimu, vaření a recept na jeden z nich je uveden níže.

Na vaření řepné polotovary na zimu musíte řepu vzít, důkladně ji omýt, vařit po dobu 30 minut a oloupat. Poté musí být řepa nastrouhána na hrubém struhadle a vařena dalších 10-15 minut v připravené marinádě s vodou, cukrem, solí a octem..

plechovky s řepou

Poté se musí horká řepa společně s marinádou položit do předem připravených sterilizovaných nádob a zrolovat s víčky. Zabalte v teple pro další samo-sterilizaci, dokud zcela nevychladnou.

Skladujte řepu jako adjiku z cukety, lépe v chladném sklepě nebo spíži.


Podívejte se na podobné recepty

» » Řepné polotovary na zimu