Pepř a hruška předkrm na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Pokud jste fanouškem experimentů a neobvyklých občerstvení, jste na správném místě. Souhlasit, ne standard neznamená špatné, a někdy i naopak. Na základě toho jsme se rozhodli trochu fantazírovat, vařit neobvyklé sladká paprika a hrušková svačina

Kombinace ingrediencí je neobvyklá pouze s přídavkem hrušek, ale nakonec jsou nasyceny aroma pepře, ukáže se velmi zajímavá. Přidáme také cibuli a zelí, ale tradiční marinádu obohatíme skořicí. Milovníci tohoto koření určitě ocení salát..

Pepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimu

Složení:

 1. hrušky - 900 g

 2. paprika - 750 g

 3. cibule - 70 g

 4. zelí - 230 g

 5. voda - 700 ml

 6. rostlinný olej - ? část skla

 7. česnek - 2 hroty

 8. ocet - 75 ml

 9. mletá skořice -? část čl. l.

 10. černé pepře - 4-5 kusů.

 11. sůl - 30 g

 12. cukr - 25 g

 13. bobkový list - 2-3 ks.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Předkrm pepře a hrušek na zimu: Proces vaření

Pokud se měří množství všech produktů a koření, pokračujeme v procesu. Nejprve vyloupeme cibuli z slupek, odstraníme zvětralé listy ze zelí, očistíme papriku papriky ze semen, rozkrojíme hrušky podélně a semena odstraníme. Všechny výrobky musí být opláchnuty pod chladnou vodou, vysušeny kuchyňskými ubrousky.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Chcete-li připravit marinádu, zkombinujte vodu, rostlinný olej, 45 gramů octa, oloupejte a nakrájejte česnek, vhoďte do marinády. Ihned přidejte všechna připravená koření - pepře, vavřín, mletou skořici, sůl a granulovaný cukr. Marinádu vaříme několik minut v ohni, necháme všechny koření otevřít.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Nejprve naložte proužky sladké papriky do marinády. V zásadě si můžete vybrat jakýkoli způsob řezání, ale zelenina a ovoce by se měly řezat hrubě. Proto jsme pepř nakrájeli na velké proužky / kostky. Papriky papriky po dobu pěti minut smíchejte a opatrně přeneste na talíř.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Hrušky jsou další - dáme je do stejné vařící marinády, změříme také blanšírovací čas - pět minut. Po uplynutí této doby přeneseme hrušky do samostatné čisté nádoby..

Pepř a hruška svačinu na zimu

Cibule, nahrubo nakrájená na půlky nebo kroužky, namočte po dobu pěti minut do vroucí marinády. Převedeme na samostatnou desku.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Na samém konci blanšírujte zelí a nařežte ho na talíře 2-4 cm.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Nádoby na slepý pokus myjeme a sterilizujeme na parní lázni. Položili jsme blanšírovanou připravenou zeleninu a hrušky do sklenice a všechno položili do libovolných vrstev. V procesu vytváření záložek několikrát protřepejte sklenici.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Nalijte zbytek octa do marinády, kterou jsme nechali vařit, nalijte do sklenic připraveným ingrediencím.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Provádíme další sterilizaci, udržujeme půllitrové plechovky po dobu 12-14 minut, litrové plechovky - 20 minut.

Pepř a hruška svačinu na zimu

Sklenice utěsníme sterilními víčky. Ochlaďte to dnem vzhůru. Salát skladujeme na polici sklepa nebo spíž.

Pepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimuPepř a hruška svačinu na zimu

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Pepř a hruška předkrm na zimu: krok za krokem recept s fotografií