Hruška a jablečný džem se skořicí: krok za krokem recept s fotografií

Dnes jsme ve spěchu, abychom se s vámi podělili o lahodný recept na domácí džem. Vaření na zimní džem z hrušek a jablek, ochutnávka přidáním kořeněné mleté ​​skořice. Děláme konzistenci džemu nejednotnou, jak mnozí jsou zvyklí, ale kostkami. Do koláče lze přidat hotový džem, můžete připravit chutné polévky za deset minut vyplněním porcí polotovarů z listového těsta s marmeládou. Lžíci takové marmelády rozjasní vaši ranní snídani a učiní kaši a toasty ještě chutnější. Připojte se k nám, jděte do kuchyně a začněte.

Hruška a jablečný džem se skořicí

Složení:

• jablka - 300 g

• hrušky - 300 g

• cukr - 600 g

• mletá skořice -? část h. l. 

• voda - 60 ml.

Hruška a jablečný džem se skořicí

Hruška a Apple Cinnamon Jam: Cooking Process

Vybíráme z trhu nebo si na zahradě vybereme šťavnaté sladké hrušky a jablka. Odřízli jsme ocasy a listy, ovoce umyli pod chladným proudem tekoucí vody, vysušili jsme jej kuchyňským ručníkem. Odstraňujeme jádro z jablek a hrušek společně se semeny a příčkami.

Hruška a jablečný džem se skořicí

Nyní začneme krájení, nakrájíme ovoce na malé kostky nebo proužky, můžete je také nakrájet na talíře, vše je, jak si přejete. Vložte plátky ovoce do hluboké mísy. Pokud okamžitě uvaříte velké množství džemu, připravte kyselou vodu pro hrušky a jablka kombinací štipku kyseliny citronové a čisté vody, namočte polovinu jablek a hrušek, pomůžete jim neztmavit. A rychle zkombinujte nakrájené ovoce s cukrem.

Hruška a jablečný džem se skořicí

Co děláme, je přidat porci granulovaného cukru a přidat půlku lžičky mleté ​​skořice do jablek a hrušek. V případě potřeby lze skořici nahradit vanilkovou, pomerančovou nebo citrónovou kůrou, můžete přidat také mák nebo nakrájené vlašské ořechy. 

Hruška a jablečný džem se skořicí

Ovoce smíchejte s cukrem, pokud to čas dovolí, nechte ho na další hodinu až dvě. 

Hruška a jablečný džem se skořicí

Nyní přeneseme kousky ovoce do pánve, zalijeme výslednou šťávu a trochu vody.. 

Hruška a jablečný džem se skořicí

Smíchejte a položte na sporák. Vyrábíme trojitý džem na vaření. Když poprvé uvedeme do varu, vaříme jednu minutu, vypneme teplo a necháme džem samotný, dokud úplně nevychladne. Děláme to třikrát, na konci třetího vaření se kousky ovoce namočí do sirupu.

Hruška a jablečný džem se skořicí

Nyní zabalíme naši pochoutku do předem sterilizovaných nádob, o které se musíme předem postarat. Nádoby hermeticky utěsníme víky. Zasíláme džem pod přikrývku, dáme sklenice vzhůru nohama, necháme jej na jeden den a poté jej přeneseme do spíž.

Hruška a jablečný džem se skořicíHruška a jablečný džem se skořicíHruška a jablečný džem se skořicíHruška a jablečný džem se skořicíHruška a jablečný džem se skořicíHruška a jablečný džem se skořicí

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Hruška a jablečný džem se skořicí: krok za krokem recept s fotografií