Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Červený rybíz kompot na zimu - oblíbený nápoj od dětství, chutný a bohatý na vitamíny. Po přípravě několika plechovek kompotu na zimu si budete jisti, že vaše děti dostanou pouze to nejužitečnější a nejpřirozenější, a zakoupené šťávy se nikdy nebudou srovnávat s chutí domácího nápoje z bobulí odebraných v zahradě, zrajícího na slunci na čerstvém vzduchu..

Červený rybíz kompot na zimu

Určitě znáte nejjednodušší způsob, jak vařit kompot z červeného rybízu na zimu, Koneckonců zde nejsou žádné potíže a všechny ingredience jsou dostupné a nejjednodušší. Tady je jen jedna nevýhoda - taková příprava musí být provedena uprostřed letního vedra, v polovině léta, kdy na křoví dozrávají sladké červené shluky. Ale v zimě vám takové polotovary jistě pomohou a nebudete litovat trávení letního času..

Sada ingrediencí je zde nejjednodušší a pro přípravu tohoto lahodného nápoje potřebujeme pouze tři ingredience:

  • rybíz
  • 1,5 šálku cukru v třílitrové nádobě
  • čištěná voda

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Budeme zvažovat postupný recept na vaření pomocí příkladu jednoho třílitrového plechovky, a již s ohledem na to, kolik uchování se rozhodnete připravit, můžete vypočítat potřebné množství přísad. Kompoty "Assorti" jsou neuvěřitelně chutné, pro přípravu kterých berou několik druhů ovoce a bobule, to může být maliny a rybíz, nebo rybízu s jablkem a dnes budeme také uvažovat o přípravě exotického rybízu s pomerančem.

Hlavní složkou našeho receptu jsou červené bobule, které si můžeme vybrat z našich stránek nebo koupit z trhu, i když tato možnost může stát docela penny. Plody musí být nejprve důkladně opláchnuty, aby se to dalo, vložte je do mísy a na chvíli jim nalijte vodu. Tímto způsobem nezpůsobíme poškození samotných bobulí a částice prachu a nečistot zůstanou ve vodě..

Je nutné třídit bobule, odstraňovat úplně zelené, poškozené, nebo možná někde na větvi ukrytou chybu, kterou je také třeba odstranit, aby se náš nápoj nekazil. Některé hostesky odstraní větvičky a ve sklenici ponechají pouze bobule, ale tento časově náročný krok můžete přeskočit..

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Šlehačka červeného rybízu na zimu nejlepší je připravit ve třechlitrových lahvích, takže nádobu připravte předem, umyjte plechovky a vložte je do trouby pro sterilizaci. V receptu neuvádíme přesně, kolik je pro tento recept potřeba rybízu, ale vše proto, že bobule naléváme do sklenic „okem“. Pátý litr (1/5 objemu) musí být naplněn třílitrovou nádobou.

Na horní stranu bobule přidejte do každé nádoby granulovaný cukr, můžete také změnit její množství podle své chuti. Například, pokud máte rádi čerstvý kyselý nápoj, musíte do sklenice poslat celou sklenici granulovaného cukru, ale pokud máte rádi sladší nápoje, pak by se mělo množství cukru zvýšit na jednu a půl sklenice. Dbejte na to, abyste sklenice zakryli kovovými víky, aby se dovnitř nedostaly zvědavé středy a hmyz, a pak můžete začít připravovat náplň.

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

V samostatném hrnci přiveďte vodu k varu a ihned po varu nalijte vroucí vodu do sklenic až po okraj. Existuje jedno tajemství, které vám pomůže zabránit poškození plechovek prudkým poklesem teploty: aby sklo nepropuklo vroucí vodou, musíte pod láhev položit kovovou lžičku nebo okraj nože nebo můžete lžíci vložit do samotné láhve.

Když naplníte skleněné nádoby vroucí vodou, musí být okamžitě uzavřeny železnými víky a poté otočeny vzhůru nohama a ponechány pod přikrývkou po dobu jednoho dne, dokud nevychladnou. Nyní se budete těšit na chladné počasí a ochutnat lahodný nápoj s bohatou chutí a vůní. Ale před ošetřením malého dítěte pitím buďte opatrní, protože červený rybíz u dětí často způsobuje alergickou reakci. Proto by poprvé mělo být k testování dáno pouze malé množství domácího kompotu. Ukázalo se, že o nic méně chutné a kompot z černého rybízu, který je známý pro své složení vitamínů.

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Recept: kompot z červeného rybízu na zimu

Každá hostitelka chce přijít s vlastní jedinečnou recept na kompot z červeného rybízu na zimu, předvést své kulinářské dovednosti svým přátelům. V důsledku takových kulinářských experimentů se objevil exotický rybízový kompot a plátky pomerančů, ve kterých je ještě více vitamínů a výhod.

  • půl kilogramu bobulí
  • půl velké oranžové
  • skleněný (200 g) granulovaný cukr
  • voda
  • skleněná třílitrová nádoba
  • sešívací čepice

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Recept ukazuje množství přísad, které nám umožní připravit jednu třílitrovou nádobu lahodný červený rybíz kompot na zimu. Nejprve připravíme pomeranč: nastrouháme kůru na jemném struhadle a rozkrájíme buničinu na kousky, odstraníme semena.

Čistá sterilizovaná nádoba by měla být naplněna bobulemi a v takovém případě neodstraní větve. Poté vložte do nádoby strouhanou kůru a dužinu poloviny ovoce.

Okamžitě pochopíte, jak je sklizeno kompot z červeného rybízu na zimu, receptkrok za krokem vám poskytne všechny rady, které potřebujete. Jak vidíte, v tomto receptu jsme odděleně třela kůru zvlášť a buničinu rozřezali zvlášť. Můžete jít podle nejjednodušší možnosti - nakrájejte polovinu pomeranče na kruhy nebo poloviny kruhů a pošlete ji do nádoby v této podobě.

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Když naplníte sklenice vroucí vodou, nemůžete je okamžitě utáhnout víčky, ale musíte je nechat 20 minut zakryté kovovými víky, aby bobule byly vyluhovány. Po 20 minutách nalijte tekutinu ze všech sklenic do velkého kastrolu, do ní vložte požadované množství granulovaného cukru (výpočet: 200 gramů pro každou láhev) a přiveďte k varu, za stálého míchání rozpusťte veškerý cukr. A teprve teď musí být vroucí sirup nalit do lahví a hermeticky uzavřen víky.

Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi

Červený rybíz kompot na zimu ve sklenicích mohou být uloženy několik let, ale ujistěte se, že je skladujete tam, kde není přístup k slunečnímu záření. Můžete vybavit skříňku na balkóně a uložit do ní konzervaci, včetně dalších polotovary rybízu na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný červený rybízový kompot na zimu: zlaté recepty s fotografiemi