Třela červeného rybízu na zimu

Červený rybíz jsou zdrojem zdraví. I v Rusku byly jeho plody používány jako lék. Červený rybíz lze použít k doplnění těla vitamínem C (ačkoli červené bobule obsahují méně tohoto vitamínu než černý rybíz) - ale jsou cennou náhražkou jahod nebo malin. A co se týče obsahu pektinů, je červený rybíz srovnatelný s farmaceutickým přípravkem. Kromě toho obsahuje také vitamíny P a A, železo, draslík. Jód v rybízu, jako v tomel nebo feijoa.

Třela červeného rybízu na zimu

Kolik je užitečné v čerstvých bobulích červeného rybízu! Proto je nezbytné pro lidské tělo nejen v létě, ale také v chladné zimě. Za tímto účelem se sklízí ve své přirozené formě: zmrazené nebo mleté ​​cukrem. A také zavřeno jako jam nebo rybízový džem, želé nebo kompot. Strouhaný rybíz zachovává stejné složení živin jako čerstvé bobule. Navíc je to velmi snadné..

Třela červeného rybízu na zimu

Recept „Strouhaný rybíz“ vyžaduje takové složky v poměru: na 1 kg rybízu - 1,5 kg granulovaného cukru.

Třela červeného rybízu na zimu

Bobule červeného rybízu, stejně jako v jakémkoli jiném pokrmu, se třídí (z shnilého nebo nezralého ovoce a steliva) a omyjí se. Poté se položí na látku v jedné vrstvě (nejlépe venku nebo v průvanu). Vezměte granulovaný cukr na 1 kg rybízu nejméně 1,5 kg a ještě více. Bobule jsou kombinovány s cukrem ve velké pánvi nebo misce a rozemleté ​​na homogenní hmotu pomocí mixéru nebo mixéru. Výsledná hmota se umístí do sterilizovaných nádob a uzavře se nylonovými uzávěry. V horkém nebo teplém počasí je nejlepší chladit nebo chladit. Po rozložení a usazení se hmota podobně zhoustne hustý džem. V budoucnu jej lze použít k vaření ovocných kompotů, pečení koláčů, zdobení zákusků a zmrzliny. Vůbec, strouhaný rybíz s cukrem báječný dezert sám o sobě bohatý na vitamíny.


Podívejte se na podobné recepty

» » Třela červeného rybízu na zimu