Červený rybíz kompot s pomerančem na zimu

Máte návrh ... A co vynikající kompot z červeného rybízu s pomerančem na zimu na 3 litrové nádoby? A protože džem z toho není tak častým jevem, sladká a kyselá kompot bude mít pravdu. Navíc, v případě přijímání hostů, bude jim co nabídnout kromě čaje. A pokud ji nalijete ze sklenice do džbánu, bude to vypadat velmi dobře, tmavě červená barva dodá vašemu stolu takovou chuť. Naše pokyny k vaření jsou určeny pro líné, takže proces zůstává potěšením jako vždy. Pokud jde o složení, vypočítali jsme jej na základě jedné třílitrové plechovky.
Ingredience lze rozdělit na 3 části a válcovat do 3 litrových (1 l) sklenic. Mám pro vás další lahodný recept kompot z červeného rybízu.


Ingredience
Složení:

- rybíz (v našem receptu červené můžete použít černý) -500 gr.,
- zralé oranžové - 1 kus.,
- cukr - 250 g.,
- voda přivedla do vroucí vody - 3 litry.Opláchněte

Začněme s "úpravy vody". Náš červený rybíz by se měl dobře umýt a očistit od zbytků, větve, na kterých lze bobule uchovávat, mohou zůstat.Přidat oranžovou
Vysušíme je a nalijeme do sklenice. Myjeme a nakrájíme pomeranče na plátky, necháme kůži. Rozložili jsme ho přes červený rybíz ve skleniciDali jsme to do bank
4 vybrat


Zakrýt víkem
Přiveďte vodu na 100 stupňů a naléváme ji do nádoby, opatrně a kousek po kousku, aby nádoba nepraskla.


Přidejte cukr
Necháme to asi patnáct minut, necháme nápoj uvařit, potom ho nalijeme do vody z nádoby zpět do misky, ve které se vaří. Vařte dvě až pět minut, tentokrát to děláme s přidaným cukrem.


Překlopit
Když získáme homogenní sirup, nalijte ho zpět do sklenice a tentokrát konečně. Jakmile to uděláme, okamžitě zaklopíme víko. Poslední věc, kterou teď musíme udělat, je převrátit se tak, aby plechovky byly na vících, zabalené ručníkem a počkejte, až kompot z červeného rybízu zcela vychladnout.


Připravené jídlo
A to je vše, pak to umístíme na jakékoli místo vhodné pro skladování..
Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybíz kompot s pomerančem na zimu