Bílý rybíz kompot s pomerančem na zimu

Mnoho lidí píše, že bílý rybíz původně rostl v Evropě a bylo zde jeho první bydliště. Ale když se dozvěděli, jak je to chutné, mnozí se to pokusili získat, takže sazenice nyní rostou v mnoha zemích, včetně těch našich. Bílý rybíz má bledou barvu, dokonce i slupka v něm je průhledná, takže jsou vidět všechny kosti uvnitř. Vzhled, bílý rybíz jsou velmi atraktivní, a tak už dlouho přitahují pozornost kuchařů. Z bílého rybízu si můžete připravit lahodné kompoty, želé a džemy. Barva přípravků a pokrmů nebude tak jasná, jak bychom chtěli, ale přesto chutí zaujme vrchol a je obtížné takové úžasné sladké dezerty a pochoutky odmítnout. Pro dnešní recept jsem vzal nejen bílý rybíz, ale také pomeranč. Dostaneme vynikající kombinaci, která je vhodná pro výrobu kompotu z bílého rybízu s pomerančem na zimu. Před vámi je podrobný recept na vaření s fotografií lahodný a voňavý kompot z bílého rybízu s pomeranči, takže se vyzbrojte ovocem a bobulemi a sbalte zimní přípravy, které vám pomohou více než jednou. Jak příjemné je nalít v zimě sklenku osvěžujícího letního nápoje, díky kterému bude váš oběd kompletní a chutný. Bobule jiskří a třpytí se jako smaragdy, takže vzácný nápoj může vyniknout z jiných pokrmů. Podívejte se, jak vařit apod červený rybíz kompot s pomerančem na zimu.


Ingredience
Požadované produkty:

- 200 gramů bílého rybízu,
- 150 gramů pomeranče,
- 2,5 litru vody,
- 180 gramů granulovaného cukru.Plátky pomerančů
Můj pomeranč, přesto je třeba to udělat, protože ho použijeme s kůrou v kompotu. Promyté pomeranče nakrájejte na plátky tak, aby šťáva a dužina pronikly do kompotu. Pomeranč také dá kompotu velkou vůni..


Umyjte rybíz
Čistíme bílý rybíz z větviček, membrán, vložíme je do síta a opláchneme. Bílý rybíz se snadno čistí lehkým pohybem ruky. Rybíz se také snadno umývá, byl prakticky čistý, protože roste na vrcholu větví vysokého keře. Nečistoty a půda se nedostanou na bobule, takže jsou prakticky čisté.


Dejte ovoce do sklenice
Plechovky umyjte, sterilizujte je na páře nebo v troubě. Banky by měly stát v pohodě. Vložte ovoce do připravených čistých nádob: bílý rybíz a pomerančové plátky.


Přidejte cukr
Do ovoce nalijte granulovaný cukr, aby byl kompot sladký.


Nalijte vroucí vodu
Vařit vodu a nalít horké ovoce do sklenic.


Sterilizovat
Naplníme pánev teplou vodou, položíme na dno čistý hadřík, dáme sklenici kompotu, buďte opatrní, protože jsme na ni nalili vroucí vodu. Sterilizujte po dobu 15 minut.


Hotovo
Vyjímáme plechovky pomocí speciálních zařízení nebo držáků, kompot našroubujeme víky, necháme vychladnout pod přikrývkou. Tento také vyjde chutné meruňkový kompot s pomerančem a citronem na zimu, určitě to vyzkoušejte.


Dobrou chuť
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Bílý rybíz kompot s pomerančem na zimu