Červený rybíz kompot

Voňavé, osvěžující kompot z červeného rybízu - ideální nápoj pro horké letní dny i studené zimy. Jedná se o skutečný sklad vitamínu C, který je pro tělo tak nezbytný a prospěšný..
Mezi řadou stávajících způsobů výroby tohoto aromatického, delikátního nápoje lze vyčíst takový jednoduchý recept na kompot z červeného rybízu..
Bude potřebovat 1 kilogram červeného (nezralého) rybízu, 1 litr vody a 400–600 gramů cukru.
Ovoce musí být předem vytříděno, opláchnuto úplně - přesně kartáčem, a pak musí být listy a větvičky od nich odděleny, přičemž se pro vaření vyberou pouze největší, houževnaté bobule. Nemocné, drcené, rozmazlené a nezralé rybízové ​​plody nejsou vhodné pro vaření.

Červený rybíz kompot


Mimochodem, aby v procesu vaření kompotu bobule nemačkaly - jsou namočeny předem na pár minut do předem připraveného, ​​ne příliš horkého sirupu a teprve poté jsou posílány do čistých sterilních nádob. Poté se rybíz vylije horkým sirupem tak, aby dosáhl okraje sklenice. 
Po 3-5 minutách se tekutina ze sklenice nalije zpět do kastrolu, nádoba se samotným bobulím se zakryje víkem. Sirup je třeba znovu vařit a znovu nalít na ovoce. Po vydržení 3-4 minut opakujte manipulaci znovu - vypusťte a znovu vařte sirup.
Ale již při třetím opakování se nalije na vrchol, takže teče přes okraj nádoby. Poté musí být sklenice okamžitě zabalena připraveným sterilizovaným víkem a nádoba s nápojem musí být otočena dnem vzhůru a čekat, až úplně vychladne..


Podívejte se na podobné recepty

» » Červený rybíz kompot