Rybízový kompot - recept

"Nasycený rybízový kompot "recept." vaření

Všechny odrůdy rybízu jsou velmi bohaté na vitamín C (každý svým způsobem a do jisté míry). Proto bohatý rybízový kompot dokonale osvěžuje a tónuje. Jako jeden ze způsobů, jak připravit takový kompot, je uveden následující recept, který se snadno a poměrně rychle připraví (nebude to trvat déle než 50 minut).

Rybízový kompot - recept

Ingredience pro Recept na „rybízový kompot“ na zimu:

  1. 0,8 - 1 kg rybízu bobule;
  2. 1,2 kg granulovaného cukru;
  3. 1 litr vody.

Proces přípravy kompotu začíná přípravou rybízových bobulí. Odtrhávají se od kartáčů a odstraňují pouze celé, nepoškozené, velké. Jsou důkladně omyty tekoucí vodou a usušeny..

Rybízový kompot - recept

Sirup se připravuje z granulovaného cukru a vody. Za tímto účelem se cukr rozpustí ve vroucí vodě a hotový sirup lze z tepla odstranit. Když sirup trochu vychladne, do něj se na 2 minuty umístí rybízové ​​bobule (je to nezbytné, aby bobule v hotovém kompotu nemačkaly). Poté se rybíz umístí do připravených nádob a naplní se velmi horkým sirupem. Sklenice jsou pokryty vařenými víky a sterilizovány ve vroucí vodě po dobu 20-25 minut. Bezprostředně po sterilizaci se sklenice s kompotem stočí, převrátí a nechají vychladnout.

Můžete také vařit rybíz a jablko kompot. Bude vyžadovat 0,3 kg rybízu (je lepší vzít červenou), 0,5 kg jablek a sklenici krystalového cukru. Jablka se umyjí, oloupou, nakrájejí na klíny a umístí do kastrolu. Tříděný a promytý rybíz se nalije na jablka a přikryje se granulovaným cukrem. To vše se nalije vroucí vodou a nechá se několik hodin vyluhovat.

Stejný Recept „rybízový kompot“ můžete vařit jiným způsobem. Nasekaná jablka se na něm nejprve vaří, dokud nezměkčí. Poté se k nim přidá granulovaný cukr a vše se uvede do varu. Po přidání rybízu a kompot se ještě trochu vaří (asi 5 minut) a ochladí se.

Rybízový kompot - recept

Obecně můžete vařit i na zimu kompot z černého rybízu s angreštem, červený rybíz s třešněmi, kompot z červeného rybízu s brusinkami a mnoha dalšími recepty. Recept „Lahodný rybízový kompot“ každá hospodyňka může vařit na zimu a dokonce přijít s vlastním receptem spojením několika ingrediencí do jednoho nápoje.


Podívejte se na podobné recepty

» » Rybízový kompot - recept