Lahodný černý rybízový kompot: krok za krokem recept s fotografií

Domácí kompoty vždy se můžete připravovat ve velkém množství, když je sezóna v plném proudu, jakákoli hostitelka nyní a pak provádí experimenty, válí bobule pod víčka.

Někdo má rád čisté kompoty, bez jakýchkoli přísad, někdo dává přednost míchání bobulí, někdo má chuť ochutnat nápoje s mátou nebo kořením, ale pokud jste se nikdy nepokusili připravit domácí kompot pro budoucí použití, dnes jste na správném místě, řekneme vám jak to udělat jednoduše, rychle a bez zbytečných potíží.

Kompoty nejsou často ani sterilizovány, hlavní věcí je udělat trojité nalití bobulí a pečlivě připravit sklenice. Ve všech ostatních ohledech byste se měli spolehnout na svůj vkus a pro přehlednost vám nabízíme kompot černého rybízu, velmi bohatého na chuť. Takový kompot dokonale ozdobí prázdninové stoly, věřte mi, nápoje v obchodech zůstanou nedotčené.

Černý rybízový kompot

Složení:

- černý rybíz - 200 g-

- voda - 700 - 800 ml-

- cukr - 80 - 100 g-

- citron - 0,5 díl.

Vynikající kompot černého rybízu: postupný recept

Nejprve si tedy musíte připravit rybíz - rozdělte bobule, zkontrolujte, zda nejsou shnilé a drcené. Po oříznutí ocasu opláchněte rybíz v chladné vodě. Po bobule, složit do síta, vypusťte přebytečnou vodu.

Černý rybízový kompot
Připravte kompotové sklenice podle všech pravidel - omyjte sodou, důkladně opláchněte a sterilizujte - na páře nebo v troubě - podle vašich preferencí. Uvařovací uzávěry vařte ve vroucí vodě po dobu nejméně 15 minut. Naplňte sklenici rybízem. V bance musí být alespoň třetina rybízu.Černý rybízový kompot

Současně přiveďte čistou filtrovanou vodu k varu a zalijte jí rybíz. Plody nechte 15 minut v páře. Potom vypusťte vodu do pánve a vařte, vraťte se do sklenice.

Černý rybízový kompot

Zrekonstruujte rybíz znovu 15 minut, po chvíli vypusťte vodu do pánve.

Černý rybízový kompot

Přidejte granulovaný cukr a plátek citronu, v případě potřeby přidejte lístek máty nebo koření. Kapalina se vaří po dobu tří minut.

Černý rybízový kompot

Vrať nápoj zpět do plechovky.

Černý rybízový kompot

Ihned zaklopte víko a položte vzhůru nohama. Zakryjte kompot přikrývkou a chladte na jeden den. Skladujte ve sklepě nebo v běžném šatníku.

Černý rybízový kompot
Černý rybízový kompot
Černý rybízový kompot

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný černý rybízový kompot: krok za krokem recept s fotografií