Jahodový džem s celými plody

V období sklizně jahod, kromě snahy získat maximální množství vitamínu z jahod, nezapomínáme ani na to, že v zimě si určitě budeme chtít také pochutnat na této lahodné sladké bobule. A proto začneme hledat různé recepty přípravy na zimu jahoda.
V této mistrovské třídě se s vámi podělím o recept na lahodný dezert. Jahodový džem s celými plody, hustým a chutným, se snadno připravuje. Nejprve ale připravíme všechny potřebné ingredience.


Ingredience pro výrobu jahodového džemu
Složení:
- jahody - 1 kg,
- granulovaný cukr - 1 kg,
- voda 100 gramů.Opláchněte bobule
Až budou připraveny všechny potřebné ingredience, dostaneme se do práce. Nejprve vyřídíme jahody. Vybíráme dostatečně husté suché bobule bez poškození. Odstraňte shnilé bobule a nečistoty. Umístěte jahody do středně velkého síta a opláchněte je pod tekoucí studenou vodou. Vypouštění vody.


odříznout ohony
Odstraňujeme stonky z každého bobule.


přidat cukr
Jahodový džem lze vařit několika způsoby. Nabízíme snad nejkomplikovanější způsob vaření. Připravené a lehce sušené jahody nalijte do mísy nebo pánev. Bobule posypeme granulovaným cukrem ve vrstvách. Pro 1 kg jahod je zapotřebí 1 kg granulovaného cukru. Směs bobulí s cukrem udržujeme asi 8 - 10 hodin. Po uvolnění šťávy umyjte umyvadlo na malém ohni. Přiveďte směs k varu. Bobule opatrně promíchejte lžičkou, aby nedošlo k jejich poškození. Jam uvarte po dobu 40 - 45 minut. Poté připravíme banky. Sterilizujeme je a sušíme. V suchých, čistých nádobách, balení vařící Jahodová marmeláda. Okamžitě je hermeticky utěsníme a otočíme je vzhůru nohama krkem. Po ochlazení odstraníme sklenice džemu na chladném suchém místě..


Jahodová marmeláda
A náš džem může čekat na suchém a chladném místě.
Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový džem s celými plody