Jak vyrobit jahodový džem

Jak vyrobit jahodový džem téměř každý dodavatel to ví, ale každá hospodyňka má své zvláštní tajemství, že vyrobí takový sladký přípravek.

Jak vyrobit jahodový džem

Pokud to přesto nevíte, jak vyrobit jahodový džem, a teprve začínáte dělat první kroky v umění domácích příprav, náš recept je pro vás.

tak, Jahodová marmeláda - recept.

Povinné složky:

Jahoda - 5 kg

Cukr - 5 kg

Šťáva z jednoho citronu

Způsob vaření:

Rozdělte bobule, oloupejte stonky, dobře opláchněte studenou vodou a osušte. Poté umístěte jahody do speciální smaltované mísy určené k vaření džemu, posypeme vrstvami cukru a nechte 4-5 hodin, aby bobule daly šťávu.

Po uplynutí stanoveného času musí být výsledná šťáva vypuštěna, zapálena, přivedena k varu a znovu naplněna bobulemi. Poté dejte misku s jahodami na oheň a duste na mírném ohni po dobu 40-50 minut, dokud se zcela nevaří. 10 minut před koncem vaření musíte do džemu přidat citronovou šťávu z poloviny citronu.

Jak vyrobit jahodový džem

Jako v případě vaření Jahodová marmeláda, jahodový džem se nedoporučuje rušit během procesu vaření, jen jej trochu zatřepte.

 Teď, když to určitě víte, jak vyrobit jahodový džem, Doufáme, že se toto prázdné místo stane jedním z vašich oblíbených.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vyrobit jahodový džem