Lahodný meruňkový džem s mandlemi

Meruňkový džem přinese pocit oslavy nejjednoduššímu čajovému večírku. Tento džem milují nejen děti se sladkým zubem, ale i dospělí. Proč se popírat potěšení, když každý dokáže takovou mňam vařit bez velkého úsilí?


Dnes lze jam připravit různými způsoby, někdy s použitím dalších komponent. Například lahodný meruňkový džem s mandlemi. Nemůžete najít lahodnější džem.

meruňkový džem

 
Můžete nejen připravit lahodný džem z meruněk, ale také se připravit na zimu meruňkový kompot. Představte si, co z tohoto ovoce získá neuvěřitelně chutný kompot. A v tom je více než dost vitamínů..


Pro výrobu koláče v zimě je vhodnější meruňkový džem, spíše než jam. Struktura džemu je jemnější, což umožní připravit chutný koláč.


Pokud nechcete ztrácet čas přípravou jam nebo jam, můžete jednoduše zmrazit meruňky a další ovoce. V období nedostatku vitamínů mohou být tyto plody použity k přípravě nejen lahodných dezertů, ale také vitamínových kompotů..

meruňkový džem s mandlemi

 

Stále není nic lepšího než džem s mandlemi. Tento džem se stane jak náplní, tak neuvěřitelným doplňkem čajového obřadu. Na malé množství džemu stačí půl kilogramu meruněk, stejné množství cukru a sto gramů mandlí. Pokud chcete získat více zaseknutí, můžete proporcionálně zvýšit objemy.


Meruňkový džem recept je docela jednoduchý. Připravuje se ve třech krocích. Díky tomu se džem neobjeví jako velmi tlustý a meruňkové poloviny se nerozpadají. Ovoce se důkladně omyje a rozřeže na polovinu, aby se odstranila semena. Zralé meruňky jsou vhodné pro takový džem, hlavní věc je, že se nerozpadají.

lahodný džem

Po odstranění semen přidejte do meruněk cukr. V této podobě by budoucí marmeláda měla stát asi pět hodin. Během této doby nalijte vroucí vodu na mandlové ořechy. V tomto stavu musí zůstat patnáct minut. Poté se voda vypustí a na ořechy se nalije studená voda. Poté znovu nalijte vroucí vodu. Takové zpracování vám pak umožní vyčistit jej od shellu bez jakýchkoli problémů. Posuneme loupané ořechy na meruňky a celou nádobu položíme na sporák, kde by měl džem vařit. Po varu trváme 6 hodin. Tento postup musí být proveden třikrát..


Po třetím varu po dobu deseti minut nalít jam do předem připravených nádob, sterilizovat, srolovat a nechat vychladnout. Obvykle je jam umístěn s víkem dolů, dokud zcela nevychladne.


Vynikající šťavnatý džem potěší vás a vaše blízké celou zimu, připomene vám slunečné dny.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný meruňkový džem s mandlemi