Compote - rozmanité jahody a třešně na zimu

Pokud jste se již rozhodli vařit rozmanité kompot na zimu z jahod, pak to lze kombinovat pouze s třešněmi, jednak proto, že tyto plody dozrávají současně, na začátku léta, a za druhé, toto třešňový a jahodový kompot dopadlo prostě úžasně.

Rozmanité jahody a třešně kompot na zimu

Jestli máte zájem, jak vařit jahodový kompot na zimu s přidáním třešní, pak náš recept je právě pro vás. K vaření budete potřebovat:

Jahoda - 4 kg

Sweet cherry - 4 kg

Cukr - 1,5 kg

Opatrně omyjte bobule, jahody ve studené tekoucí vodě, ujistěte se, že všechny nečistoty jsou pryč, pokud jste si koupili třešně na trhu, pečlivě je roztřiďte, aby nebyly shnilé nebo červivé, jinak se váš kompot ukáže s nepříjemným překvapením. Jahody a třešně se musí pečlivě umístit do sklenic, rovnoměrně posypat cukrem a nalijeme na 50 ml cukrového sirupu, který se musí vařit ze 400 g cukru a 750 ml vody. Sklenici zakryjte víčkem a vložte do vody pro sterilizaci na deset minut. Nyní sbalíme víčka, otočíme je vzhůru nohama, přikryjeme teplou přikrývkou a počkáme, až vychladne.

Rozmanité jahody a třešně kompot na zimu

Je třeba poznamenat, že takové nejrůznější kompot, také třešňový kompot "Zralé" na zimu, poněkud nenáročný na skladování, není nutné jej ukládat v lednici, hlavní věc je, že sklenice nespadají na přímé sluneční světlo.


Podívejte se na podobné recepty

» » Compote - rozmanité jahody a třešně na zimu