Rybízový kompot s pomerančem

Léto je v plném proudu, trh je plný ovoce a bobulovin. Musíte myslet na švy na zimu. Dělat džem velmi dlouhý, ale konzervační kompot je velmi snadný a rychlý. Navíc nebude obsahovat žádné konzervační látky a po celý rok můžete doplnit zásoby vitamínů v těle. Rybíz je pro nás běžný bobule a přidává se téměř ke každému recepturu kompotu. Ale co když diverzifikujeme tuto chuť a přidáme pomeranč? Zkuste připravit rybízový kompot s pomerančem na zimu a tuto ovocnou kombinaci si zamilujete.


Ingredience pro výrobu rybízu a pomerančového kompotu

Složení:
- rybíz - 1 sklo-
- oranžová - 1 kus-

- cukr-500 g-
- voda-3 l.

Vyřídím rybíz, odstraním listy, větvičky. Potom jsem ji nalil do cedníku a několikrát opláchněte studenou vodou. Můžete tam nechat rybíz a počkat, až voda vytéká, nebo můžete bobule osušit papírovou utěrkou.


pomerančový řez
Pojďme k oranžové. Důkladně je umyjte a nařežte na 4 díly. Dělám to tak, že později bude snazší nakrájet se na menší kousky. Neupravuji pomeranč, protože věřím, že s tím má kompot bohatší chuť. Vím, že mnoho z nich nesterilizuje plechovky, ale stále se držím myšlenky, že by měly být ošetřeny vroucí vodou nebo párou. Samozřejmě je nezapomeňte dobře omýt sodou. Poté nalijte rybíz, pomerančové kousky do sklenice a nalijte na ně vroucí vodu po okraj.


vařit kompot
Čekáme 25 minut. Naše hlavní ingredience rozdají některé z jejich chutí. A na jejich základě připravíme sirup. Nalijte vodu z plechovky do hrnce a položte na sporák. Do našeho kontejneru přidejte cukr a několik plátků pomeranče. Náš sirup je uvařený a nezapomínáme ho promíchat. Je nutné, aby byl cukr zcela rozpuštěn. Mnoho lidí přidává různá koření, aby dala chuti kompotů, ale líbí se mi to přirozené.


Rybízový kompot s pomerančem
Nalijte horkou tekutinu do sklenice bobulí a srolovat. Tady je náš kompot a připraven. Poslední věc, kterou zbývá udělat. V obrácené podobě položíme nádobu na podlahu a přikryjeme ji přikrývkou tak, aby měla stejnou teplotu a rovnoměrně ochladila. Čekáme na vychladnutí nápoje. To obvykle trvá asi jeden den. Poté, co vyjmeme sklenici a prozkoumáme ji. Měl by být neporušený, bez trhlin a víko by nemělo být oteklé. Pokud není nic poškozeno, udělali jste všechno správně. Nyní můžete bezpečně vsadit kompot do spíž a počkejte, až přijde zima. Pak můžete znovu cítit svěží, šťavnatou chuť bobulí a zapamatovat si léto. Tento kompot dodá sílu a energii po celý den, protože je tak bohatý na vitamíny.
Podívejte se na podobné recepty

» » Rybízový kompot s pomerančem