Černý rybíz kompot na zimu

Dnes vám chci nabídnout kompot černého rybízu na zimu, jednoduchý recept vám usnadní přípravu a zvládne se bez další sterilizace. Když jsou mezery v plném proudu, každý den osobně skládám, jak je mohu diverzifikovat a zjednodušit. Přicházejí na mysl různé nápady - nápoje lze kombinovat se směsí bobulí a přísad ve formě koření, máty, skořice. A můžete sklízet čisté kompoty, jak je tomu dnes. Rybíz je velmi bohatý bobule a všechny přípravky s ním jsou velmi chutné a světlé. Ukázalo se, že to je velmi chutné a to třešňový a černý rybíz kompot na zimu.


Ingredience
Složení:

- voda - 800 - 900 ml.,
- rybíz - 200 gr.,
- cukr - 100 g.,
- kyselina citronová - špetka.Naplnit vodou
Chcete-li třídit rybíz, pro kompot, mimochodem, můžete vzít smíšené rybíz - červený, bílý a černý. Namočte rybíz do nádoby a nalijte studenou vodu, větvičky a suché listy se okamžitě vznáší na povrch, musí být odstraněny a bobule by měly být znovu omyty pod studenou vodou na sítu. Nechte rybíz trochu vyschnout.


Dejte si pánev
Převeďte rybíz do pánve nebo pánev, podle toho, co je pro vás výhodnější. Ihned nalijte do části čisté filtrované vody.


Přidejte cukr
Do rybízu přidejte granulovaný cukr. Vařte kompot asi 3-4 minuty od okamžiku, kdy se vaří. Na konci přidejte trochu kyseliny.


Nalijte do sklenice
Také byste se měli okamžitě postarat o sklenice a víčka. Je velmi vhodné sterilizovat sklenice a víčka v troubě - 15 minut při 150 stupních bude více než dost. Opatrně naplňte sklenice kompotem spolu s plody. Podívejte se, jak se připravuje kompot z černého rybízu s malinami.


Pečetím banky
Uzávěry okamžitě našroubujte nebo utáhněte. Je nutné zkontrolovat těsnost - dejte plechovky na bok, poslouchejte, aby vzduch nepropustil, tekutina neteče. Poté umístěte kompot na odlehlé místo, otočte sklenice dnem vzhůru, zabalte je do přikrývky a nechte celý den. Po chvíli se přesuňte do chladné a temné místnosti pro dlouhodobé skladování. To je vše, jak vidíte, recept je tak jednoduchý, že je snazší nepřijít, takže připravte kompot pro budoucí použití a potěšte svou rodinu domácími nápoji.


Připravené jídlo

Bon chuť k jídlu a lahodné přípravky!

Podívejte se na podobné recepty

» » Černý rybíz kompot na zimu