Recept na džem z černého rybízu

Zkuste vařit recept na džem z černého rybízu příprava, která je velmi jednoduchá a přístupná všem, dokonce i těm začátečníkům.

Na 1 kg. bobule černého rybízu musí brát 1,5 kg. granulovaný cukr a 500 g vody.

Recept na džem z černého rybízu

Zahajte vaření varenier černý rybíznásleduje přesně to samé jako černý rybízový džem - z přípravy bobulí. Musí být pečlivě tříděny, zmačkané a shnilé plody odstraněny, očištěny od nečistot a zbytků a dobře opláchnuty pod tekoucí studenou vodou.

Poté musí být bobule ponořeny do vroucí vody po dobu 5 minut a ponechány odtéct. Poté umístěte rybíz do smaltované mísy a na základě vody, ve které byly bobule blanšírovány, připravte cukrový sirup.

Potom nalijte bobule černého rybízu připraveným, filtrovaným sirupem a zahřejte na střední teplotu, přiveďte k varu a poté vařte, dokud se zcela nevaří najednou. Příležitostně zamíchejte a odstraňte z vařené pěny.

Recept na džem z černého rybízu

Jako v případě vaření Jahodová marmeláda, rybízový džem by měl být balen do horkých sklenic, poté by měly být pevně utěsněny. Sklenice otočte dnem vzhůru a zabalte je do teplé přikrývky pro samo-sterilizaci, dokud zcela nevychladnou.

Můžete to také vařit mražený černý rybízový džem, po přirozeném rozmrazení.


Podívejte se na podobné recepty

» » Recept na džem z černého rybízu