Džem z buničitého melounu

V průběhu let, kdy babička z vesnice předávala již znuděný jahoda, malina, rybíz, třešeň, meruňkový džem, často sklenice zahájená na jaře zůstala nedokončená, a to i s vrstvou plísní uvnitř, a proto šla do koše. Začal jsem tedy hledat originální ingredience pro recept. Džem může být vyroben téměř ze všeho, co nám Matka příroda dává, kuželový džem, dřeně. Chcete překvapit svou rodinu a hosty něčím neobvyklým? Ano? Vyzkoušeli jste melounový džem? Ne? Potom přidejte tento recept do cizího sloupce a pusťte se do práce. Ukázalo se, že je to velmi chutný melounový džem, je přiložen postupný recept s obrázky. Takový džem lze vyrobit nejen na sporáku, zachovat recept džem z buničiny melounu na zimu, recept v pomalém sporáku.


potřebné ingredience
Složení:

- 400 gramů buničiny z melounu-
- 1 střední citron-
- 400 gramů rafinovaného cukru /

Myjeme ovoce. Otřete do sucha.
Třete citronovou kůru na jemném struhadle, odložte stranou. Vylisujeme citronovou šťávu manuálním nebo elektrickým odšťavňovačem (občas se ptám svého manžela a vylisuje to ručně, ale je třeba hodně úsilí). Šupy melounu nemusí být vyhozeny, vařte z nich domácí meloun kůra džem.


vytlačte citronovou šťávu
Vezměte misku, nalijte do ní sklenici vody s citronovou šťávou a přidejte polovinu cukru. A to je 200 gramů.


zalijeme polovinu cukru
Výsledný sirup se nechá stát tak, aby se cukr rozpustil.


řez meloun
Meloun čistíme od slupek a semen.


dát do kontejneru
Nakrájejte na kousky a vložte do hrnce na mírném ohni.


Přidat vodu
Přidejte 250 gramů vody a počkejte, až bude buničina opravdu měkká (dostanu asi 30 minut),


přidat cukr
poté přidejte citronovou kůru, cukr a sirup. Míchejte a vařte 30-40 minut. Další recept na džem z melounů - recept na meloun loupanou marmeládou.


hotový džem
Jakmile hustota konzistence zhoustne, můžete svinovou buničinu zavřít do sterilních sklenic.


rozprostřete džem
Barva výsledného džemu je velmi závislá na barvě samotného melounu. Snažím se koupit červené melouny, takže barva džemu je bohatá a pak se ukáže, že je to barva staršího rubínového s peřím citronové kůry. A konečně vám představíme meloun loupaná marmeláda, nejjednodušší recept.

Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z buničitého melounu