Melounový džem na zimu

Kdo nemá rád meloun, asi takového člověka jen stěží najdete. Můžete nejen jíst meloun, ale na jeho základě můžete připravit chutná jídla, například studenou polévku, salát s ušlechtilým sýrem, osvěžující nápoj, smoothies a mnoho dalšího. Ale ještě zajímavější je melounový džem na zimu, nabízíme vám jednoduchý recept na potvrzení. Hlavní věcí je vybrat sladký a velmi aromatický meloun. Samozřejmě bude lepší, když je meloun domácí, bez dusičnanů a jiných chemikálií. Melounový džem je perfektní s toastem a šálkem kávy, lze jej také podávat se zmrzlinou a domácími koláči. Pokud tedy máte zájem, navrhujeme společně jít do kuchyně a připravit tuto zajímavou pochoutku pro budoucí použití. Nezapomeňte to také vařit domácí meloun kůra džem.


Ingredience
Složení:

- vodní meloun - 300 g.-
- cukr - 600 g.-
- kyselina citronová - špetka-
- vanilkový cukr - 20 g.Plátek melounu
Nejprve je třeba meloun důkladně omýt, otřít do sucha kuchyňským ručníkem. Nakrájejte meloun na plátky, odstraňte všechna semena a odřízněte kůži. Nevyhazujte kůru melounu, můžete z něj také udělat lahodný džem nebo džem. Rozdělte dužinu melounu na libovolné kousky a, pokud je to žádoucí, nasekejte na jednotnou konzistenci. Přeneste buničinu do mísy.


Přidejte cukr
Nalijte všechny granulované cukry najednou, přidejte vanilkový cukr. Pokud vanilkový cukr není k dispozici, přidejte 2 kapky vanilkové esence.


Směs
Meloun zamíchejte s cukrem a nechte jej několik hodin na pokoji, aby uvolnil šťávu.


Dejte si pánev
Po chvíli přeneste obsah mísy do hrnce se silnými stěnami. Umístěte na sporák a uveďte vodní meloun do varu. Vařte po dobu 5-7 minut na mírném ohni, vypněte a úplně vychladněte.


Vařte
Postup varu opakujte třikrát..


Přidejte kyselinu citronovou
Když se marmeláda bude vařit naposledy, přidejte špetku kyseliny citronové. Ukázalo se, že je velmi chutné a tak džem z buničiny z melounu, recept s želatinou.


Dali jsme to do bank
Nyní rozprostřete džem do suchých sterilních nádob, okamžitě se sbalte a dejte pod přikrývku.


Pečetím banky
Džem z vodního melounu ochlaďte na jeden den, uložte jej do spíž pro dlouhodobé skladování.


Slouží ke stolu
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový džem na zimu