Silný meruňkový džem s mandlemi na zimu

Můžete vyrábět sirupy, dezerty z meruněk a jíst to takhle. Bohužel je k dispozici pouze v letní sezóně, po zbytek času nemusíte hledat. A proto, aby se uchovaly užitečné látky v ovoci po dlouhou dobu, není nic lepšího než jeho zachování. Meruňkový džem pro zimu lze vyrobit z přezrálého, nezralého ovoce (viz. polovinu meruňkový džem recept), přidejte další druhy ovoce, bobule a roztříděný kuchař.

meruňkový džem na zimu

Doporučujeme, abyste si udělali voňavý a neuvěřitelně chutný meruňkový džem s mandlovými jádry. Meruňkový džem recept na zimu je jednoduchý, ale jeho přípravu je časově náročné. Možná takový lahodný džem bude stát pěkně penny díky mandlím, ale jakmile se můžete rozvětvit jen zkusit. Zní to lákavě! Vezměte si pero, zápisník a zapište si!

Složení:

 • zralé meruňky - 2 kg;
 • mandle - 2 kg;
 • bílý granulovaný cukr - 2 kg;
 • čištěná voda - 250 ml;
 • levandule (květiny) - 1 špetka.
tlustý meruňkový džem na zimu

Jak si vyrobit hustý meruňkový džem s mandlemi na zimu

 1. Připravme ingredience na džem na zimu. Nalijte ořechy vroucí vodou po dobu 10 minut. Poté vypusťte tekutinu, opláchněte pod tekoucí vodou a znovu nalijte vroucí vodu po dobu 20 minut. Po provedení těchto jednoduchých akcí si všimnete, jak snadno a rychle se slupka odstraní. Jednoduché čištění by však trvalo hodinu.
 2. Omyjte meruňky. Pro meruňkový džem potřebujete zralé měkké meruňkové ovoce.
 3. Velmi opatrně, aniž by došlo k poškození ovoce, vyjměte semena pomocí jakéhokoli vhodného kuchyňského zařízení. Na jeho místo je třeba vložit jednu matici. Tento postup opakujte u každé meruňky..
 4. Vaření sirup pro meruňkový džem na zimu. Přeložte gázový kousek do několika vrstev, do středu položte květy levandule, pevně svázejte látku. Nalijte veškerý cukr do středního hrnce, zalijte určeným množstvím vyčištěné vody. Zapněte sporák, vařte a míchejte nepřetržitě, dokud se nerozpustí poslední krystaly cukru.
 5. Do připravené sladké tekutiny ve vroucím stavu pečlivě vložte všechny plody plněné mandlemi. Dejte tam gázu s květy levandule. Počkejte, až se vaří, vařte 5-7 minut, vypněte sporák, přikryjte víkem nebo ručníkem, nechte úplně vychladnout.
 6. Po několika hodinách dejte meruňkový džem znovu do ohně, vařte 5 minut.
 7. Vytáhněte levanduli. Připravte si půllitrové nádoby a dobře je omyjte horkou vodou. A víčka je třeba vařit po dobu 10 minut.
 8. Vložte meruňkový džem do sklenic, dobře uzavřete plastovými víčky.

Nechte džem na tmavém, chladném místě po dobu jednoho dne. Pak s blízkými lidmi, přáteli, zkusíte neobvyklé potěšení, i když je to drahé. Přejeme vám dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Silný meruňkový džem s mandlemi na zimu