Jahodový džem v pomalém sporáku. Recept s fotografiemi krok za krokem

Jahodová marmeláda - to je nejvíce voňavý a zdravý džem, který si můžete doma připravit na zimu. Jahodové bobule obsahují velké množství živin, včetně vitamínů, proto je důležité pokusit se všechny tyto látky uložit na maximum..

Jahodová marmeláda, který se vaří po dlouhou dobu, nejen že ztratí barvu, ale také užitečné látky. Nejlepší způsob, jak uchovat všechny vitamíny, je dělat džem bez vaření nebo pětiminutového džemu. Výhodou pětiminutového džemu oproti surovému džemu je použití minimálního množství cukru.

Můžete vařit pět minut želé na sporáku v pánvi, stejně jako pomocí pomalého sporáku. V posledně uvedeném případě je velmi pohodlné a jednoduché jej vařit. S pomocí multicookeru můžete vyrábět nejen jahodový džem, ale také džem, cukrárnu nebo marmeládu.

Mletý džem v pomalém sporáku díky krátkému tepelnému zpracování a malému množství cukru se ukázalo, že je to trochu tekutina, proto musí být sklenice s džemem velmi pevně uzavřeny. Nejlepší je nepoužívat pro válcování šroubovací uzávěry. 

Ingredience pro Jahodová marmeláda:

  • na 3 sklenice jahod - 1 sklenici cukru.

Jahodový džem v pomalém sporáku - recept

jahodový džem v pomalém sporáku

Měříme počet bobulí se sklenicí a vezmeme třikrát méně sklenic cukru. K odstranění hořkosti spojené s jahodovým džemem můžete vložit hrst červeného rybízu nebo brusinek.

jahodový džem v pomalém sporáku

Je lepší používat čerstvě sklizené jahody po dobu „pěti minut“, takže je nemusíte umývat. Je-li tento postup nutný, tomoem pečlivě upravte tak, aby se bobule nezměnily na ovesnou kaši. Tříděné bobule vložte do cukru po dobu 6 hodin, abyste získali šťávu.

jahodový džem v pomalém sporáku

Nastavili jsme teplotu v režimu Multipovar na 120 stupňů a čas na 10 minut. Do pěti minut Jahodová marmeláda vařit, odstranit pěnu a vařit zbývajících 5 minut.

jahodový džem v pomalém sporáku

Okamžitě nalijte horký džem do sterilizovaných suchých sklenic a sbalte jej s vařenými víčky. Pohár otočte a nechte vychladnout. Skladujeme výroba jahod za normálních pokojových podmínek po otevření sklenice podávejte s čajem, přidejte do tvarohu nebo jogurtu, do dezertů. 

jahodový džem v pomalém sporáku

Jahodový džem v pomalém sporáku. Fotografie

jahodový džem v pomalém sporáku

jahodový džem v pomalém sporáku


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový džem v pomalém sporáku. Recept s fotografiemi krok za krokem