Jahodový džem na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Dnes budeme vařit lahodný jahodový džem na zimu!

Červen je čas na výběr jahod. Období voňavé a milované všemi plody, bohužel, je velmi prchavé. Abychom si nezapomenutelnou chuť jahod zajistili i v chladném období, zásobujeme si různé přípravky z této nádherné bobule. Chci vám nabídnout recept s fotografií velmi chutné a aromatické jahodové marmelády, která se vaří s přidáním želatinační látky Zhelfix.

Lze jej snadno najít na regálech velkých supermarketů v jakékoli zemi. Díky Zhelfixu se velké množství šťávy, která se objevuje při přípravě džemu, snadno promění v hustou želé, a proto bobule nevyžadují dlouhé vaření, což v nich umožňuje uložit více vitamínů.

Jahodový džem na zimu

K výrobě jahodového džemu na zimu budete potřebovat:

- jahody - 1 kg-

- citron - 1 kus.-

- cukr - 1 kg-

- Dr. Oetker - 1 str.

Způsob vaření:

1. Připravte všechny ingredience na výrobu jahodového džemu.

Jahodový džem na zimu

2. Rozdělte zralé jahody a oloupejte je ze sekt. Odstraňte všechny nezralé nebo shnilé bobule, zkazí chuť vašeho džemu. Omyjte jahody ve více vodách, abyste úplně odstranili písek a nečistoty

Jahodový džem na zimu

3. Umístěte čisté bobule do velké mísy a přikryjte cukrem. Nechte celý den v chladné místnosti, aby jahody pod vlivem cukru uvolnily šťávu.

Jahodový džem na zimu

4. Následující den vylijeme jahody a šťávu na pánev se silným dnem a zapálíme. Za stálého míchání přiveďte obsah pánve k varu. Snižte teplo a jahody po dobu 10 minut vařte. Potom vypněte teplo. Jakmile se džem vychladne, vložte jej do chladu až do dalšího dne..

Jahodový džem na zimu

5. Třetí den dejte pánev znovu do ohně a vařte 15 minut od chvíle varu. Před odesláním zaseknutého papíru do sporáku nalijte trochu tekutého sirupu bez bobulí do čisté nádoby.

Jahodový džem na zimu

6. Nalijte sáček Zhelixu do jahodového sirupu a důkladně promíchejte. Toto bylinné zahušťovadlo pektinu od Dr. Oetker je vynikající přípravek pro konzervy a džemy. Zhelix chrání polotovary bobule před plísní a různými bakteriemi.

Jahodový džem na zimu

7. Nalijte Jellix zředěný v sirupu do hrnce s marmeládou, přidejte lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy a vařte 3 minuty. Poté vyjměte pánev z horka a porazte džem ponorným mixérem, dokud nebude hladký. Poté pánev vraťte do sporáku a zahřejte džem na mírném ohni za stálého míchání dřevěnou lžičkou tak, aby nespálil. Jakmile se džem začne vařit, vyjměte pánev ze sporáku..

Jahodový džem na zimu

8. Připravte sklenice a víka na šití jahodového džemu předem. Je nutné je umýt v mýdlové vodě, dobře opláchnout a umístit do trouby. Nádoby a víčka sterilizujte při 100 stupních. Nalijte horký džem do suchých, horkých nádob a ihned utáhněte víko. Když jsou sklenice studené, uložte je ve sklepě nebo ve spíži a vychutnejte si aromatickou chuť léta v zimě..

Jahodový džem na zimu

Bon chuť k jídlu všem!

Jahodový džem na zimu

Jahodový džem na zimu

Jahodový džem na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový džem na zimu: krok za krokem recept s fotografií