Jahodová marmeláda

Každý, kdo miluje vonné bobule, a v zimě si také chcete užít lahodnou kapku léta angrešt pětiminutový džem nebo lesní jahodový džem.
Jahodový džem recept může být velmi odlišná, existuje mnoho způsobů, jak tuto pochoutku připravit.

Jahodová marmeláda


Nejjednodušší recept, který nevyžaduje sterilizaci nádoby, je následující: nejprve připravte sirup, který následně nalijte na připravené jahody. Na 1 kg bobulí budete potřebovat 1 kg cukru a téměř plnou sklenici vody, sirup musí být horký. Mísu protřepejte tak, aby sirup zcela pokrýval bobule, přiveďte obsah k varu, vyjměte pěnu a nechte pánev zahřát. Tento postup 2 opakujte znovu po 2 minutách. Potom uvařte džem na mírném ohni, dokud nebude jemný..


V poslední době získala velkou popularitu jahodový džem bez vaření - takový produkt si uchová nejen jemnou vůni bobulovin, ale také všechny vitamíny. Jedinou nevýhodou tohoto džemu je vysoká spotřeba cukru, ale výsledek stojí za to. Měli byste se připravit předem na 1 kg bobule (kromě jahod, můžete také použít jahody) 2 kg cukru.
Plně připravené bobule musí být vloženy do pánve, proměněny v kaši s dřevěnou tloučkem a mírně zahřáté. Do ohřátých bobulí přidejte cukr v malých porcích. Obsah hrnce dobře promíchejte a mírně zahřejte, aby se cukr lépe rozpustil..
Takto připravíte jahodový džem bez vaření, nyní ho musíte dát do sklenic, zavřít plastovými víčky a v zimě si užít nádhernou chuť. Pokud dáváte přednost kyselé marmeládě, věnujte zvláštní pozornost jablko a angreštový džem.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodová marmeláda