Dýňová marmeláda s jablky

Pokud se rozhodnete připravit na zimu dýňová marmeláda s jablky, pak vám s tím pomůže náš jednoduchý recept.

Povinné složky:

dýně - 700-800 g

granulovaný cukr - 700 - 800 g

jablka - 300-400 g

citron - 1 kus

oranžová - 1 kus

skořice - 1 ks

dýně v zahradě

Způsob vaření:

Zahajte vaření dýňová marmeláda s jablky, následuje příprava hlavní složky dýně. Chcete-li to provést, vzít zralé dýně, oloupat, pak snížit na polovinu a odstranit semena. Dále, dužina dýně, musíte nastrouhat, nejlépe na jemnou, pak se džem ukáže být něžný a vzdušný. A můžete nakrájet dýni na malé kostky, jako v receptu na vaření dýňová marmeláda, na našem webu.

Jablka, lepší než tvrdé odrůdy, sladká a kyselá chuť, musí být důkladně omyty, loupány, jádrem a semeny a nastrouhány na hrubém struhadle. Strouhaná jablka posypeme citronovou šťávou, aby neztmavly.

Připravené strouhané dýně a jablka musí být poté umístěny do speciální smaltované mísy na vaření džemu, posypány cukrem, vše dobře promíchány a nechejte 1–1,5 hodiny, aby směs dýně a jablek vypustila šťávu.

Zatímco dýně a jablka jsou infuze, můžete připravit citrusové plody. Chcete-li začít s, celek, citron a pomeranč, musíte nalít vroucí vodu po dobu 10-15 minut, aby slupka nechutnala hořkou. Citron a pomeranč by pak měly být nasekané a kůra by měla být strouhaná.

Poté, co směs dýně a jablek dala šťávu, je třeba přidat připravené, nakrájené citrusové plody a chuť k ní, vše důkladně promíchat, přidat trochu vody a mírně zahřát. Přiveďte k varu a poté vařte na mírném ohni za stálého míchání asi hodinu.

Na konci vaření, v dýňová marmeláda s jablky, můžete přidat skořici, odstranit z tepla.

džem, dýně a jablka

Hotový džem by měl být zabalen do sklenic a srolován.

Uložte takový džem jako meloun jam, lépe na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s jablky