Angreštový džem "královský"

Angreštový džem "Tsarskoe" nebo smaragdový džem, který není tak obtížný na přípravu, jak je obvykle namalován. Existuje několik způsobů, jak vařit angrešt, je důležité, aby bobule byly zelené, zralé, ale nikoli přezrálé. Někdy se do bobulí vloží náplň - kousek ořechu nebo mandle, ale tento proces je velmi pracný a velmi usilovní kuchaři to dokážou..
Je obtížné získat dokonalou smaragdovou barvu, řekl bych, že je téměř nemožné to udělat bez barvení potravin. Pod vlivem vysoké teploty ztrácí chlorofyl svoji jasnost, takže je důležité nepřepracovat bobule, pak se barva změní na zelenou, samozřejmě stejnou, jako na čerstvou zeleninu, ale nikoli na hnědohnědou. Věnujte tomu pozornost jednoduchý recept na angreštový džem na zimu"Pět minut".
Vaření bude trvat 120 minut, z uvedených ingrediencí získáte 2 plechovky o kapacitě 350 g.
Složení:

- angrešt - 1 kg.-
- cukr - 1,6 kg.-
- máta peprná - 50 gr.-
- voda - 70 ml.Moje kr
Začneme tedy únavnou částí přípravy angreštů - odstraníme nosy a ocasy, v této záležitosti pomohou běžné nůžky. Dva tahy nůžek a "nahý" bobule jsou připraveny k dalšímu zpracování.


Hodit cedník
Potom nakrájené bobule vložte do cedníku, důkladně je umyjte tekoucí studenou vodou a osušte je na ručníku.


Přidejte cukr
Výroba cukru sirup. Do hrnce nalijte cukr, přidejte vodu, pomalu zahřívejte, dokud se cukr neroztaví.


Přidat do sirupu
Nyní vložte lístky máty do horkého sirupu, přiveďte k varu.


Vařte
Vařte na mírném ohni po dobu 5-7 minut, vyjměte lístky máty - již nejsou potřeba.


Přidejte angrešt
Angrešt vyhoďte do hrnce se sirupem, protřepávejte, dokud bobule nejsou zcela ponořeny do sirupu. Přiveďte k varu na mírném ohni a po 15 minutách jej vyjměte. Nechte pánev 1,5 hodiny při pokojové teplotě.


Dělat jam
Poté znovu přiveďte k varu na mírném ohni, vařte asi 15 minut. V tomto okamžiku je důležité monitorovat uvíznutí, aby nedošlo k jeho přehřátí. Jakmile se bobule stanou průhlednými a pěna téměř zmizí z povrchu, můžete z kamna odstranit stewpan. Ukázalo se, že je velmi chutné a tak angreštový džem s pomerančem na zimu.


Dali jsme to do bank
Sladkosti balíme do čistých a suchých sklenic, když jsou sklenice v chladu, ukládáme je na tmavé a suché místo k uskladnění.
Podívejte se na podobné recepty

» » Angreštový džem "královský"