Angreštový džem na zimu

Dnes vám ukážu, jak vyrobit angreštový džem na zimu pomocí mlýnku na maso. Jedná se o jednoduchý recept na sklizeň zralých angreštů. Pokud máte touhu a čas, můžete vařit královský džem, který se také nazývá královský, malachitský a smaragdový. Tento džem je vyroben z nezralých zelených bobulí. Pokud jsou však angrešt zralé a bobule zčervenají, zbývá jen vařit džem, kompot nebo želé. Nejjednodušší cestou je přejít bobule přes mlýnek na maso a potom pyré vařit s cukrem. Ukázalo se rychle, chutné, naprosto bezproblémové! Voňavý a hustý čajový džem!
Vaření bude trvat 40 minut, z uvedených ingrediencí získáte několik plechovek o kapacitě 350 g.
Složení:
- červená angrešt - 1 kg-
- granulovaný cukr - 1,2 kg.Vyřídíme angrešt
Rozdělíme angrešt, odstraníme poškozené plody se známkami kazení.


odříznuté ocasy a suché nosy
Potom, s běžnými nůžkami, odřízněte ocasy a suché nosy. Můžete si ho vyzvednout rukama, ale s nůžkami se to ukáže rychleji.


nalít vodu

Oloupané bobule naplňte studenou vodou, nechte několik minut působit, aby odpadky, které se náhodou drží angreštu, rozmrazily. Pak opláchneme v cedníku tekoucí studenou vodou.


nasekejte bobule
Bereme běžný ruční mlýnek na maso a bobule procházíme tryskou se středními otvory. Umístěte pyré z bobule do hluboké mísy. Před procházením bobulí v mlýnku na maso vám doporučujeme položit části na několik minut do vroucí vody, abych tak řekl o dezinfekci.


přidat cukr
Přidejte granulovaný cukr. Pokud jsou angrešt kyselý, musíte vzít trochu více cukru - na 1 kg bobulí 1,2 kg cukru. Pokud je sladký, můžete se dostat s jedním kilogramem granulovaného cukru.


vařte 15-20 minut
Posíláme jahodové pyré do sporáku, přivedeme k varu na mírném ohni, vaříme 15-20 minut po varu. V procesu vaření odstraňte výslednou pěnu.


dát do sklenic
Nádoby umyjte pro skladování marmelády, opláchněte vroucí vodou a poté je vysušte společně s víčky v troubě na drátěném stojanu.


Angreštový džem na zimu pomocí mlýnku na maso
Zabalíme horký džem do horkých sklenic, položíme na něj kruh pečícího papíru a poté zavřete víky.


recept na angreštový džem
Skladujeme obrobky v temné a chladné místnosti při teplotě nepřesahující +10 ° C.


jak udělat angreštový džem
A ukázalo se, že je to velmi voňavé angreštový džem s pomerančem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Angreštový džem na zimu