Lahodný angreštový džem

Půvabná zahradní bobule - angrešt, obsahující celou řadu vitamínů a minerálů. Období zrání angreštu je velmi krátké a chci se v zimě chovat na této nádherné bobule. Džem, džemy se vyrábějí z angreštů, jsou nakládané, zmrazené. Angreštový džem je zázrak. Byla to oblíbená pochoutka ruské aristokracie a augustových osob.

vařte angreštový džem

Složení:

 • angrešt - 2 kg,
 • voda - 4 skleničky,
 • cukr - 2,5 kg.

Jak vyrobit lahodný angreštový džem

 1. Samotná příprava angreštů na vaření je pracná a vyžaduje od hostesky spoustu vytrvalosti a trpělivosti, nemluvě o sklizni. Plody musí být stejné velikosti. Dlouho však bylo pozorováno, že jídla připravená s velkou pečlivostí a doba přípravy jsou vždy obzvlášť chutná.
 2. Bereme angreše, které nejsou zcela zralé, zelené, kyselé. Opláchneme ji pod tekoucí vodou a malým nožem nebo nůžkami na nehty odřízneme stopku a suché zbytky květů, nezapomeňte zlikvidovat poškozené plody.
 3. Potom bobule znovu opláchneme a pomocí špičaté zápalky nebo párátka píchneme jednotlivé bobule na několik míst. Je-li váš angrešt velký, můžete ho oříznout čepelí a pečlivě, aniž byste poškodili bobule, odstraňte semínka špendlíkovou smyčkou. Práce je, upřímně řečeno, „šperky“. Za tímto účelem můžete vytvořit smyčku měděného drátu..
 4. Po všech postupech je třeba bobule zvážit, aby bylo možné správně vypočítat množství cukru a vody.
 5. Plody jsou tedy připraveny, vloženy do smaltované pánve, naplněny studenou vodou tak, aby pokrývala pouze povrch a trvala na 5-6 hodin.
 6. Potom vypustíme vodu, nalijeme angrešt s horkým sirupem, vaříme z vody a cukru, necháme stát další 4 hodiny.
 7. Pak jsme několik minut vařili a vyčlenili jsme na 4 hodiny. Tento postup opakujeme ještě třikrát..
 8. Během vaření nemůžete rušit džem lžičkou, pěnu můžete opatrně odstranit, bobule by měly zůstat neporušené. Stačí lehce protřepat povodí.
 9. Připravenost angreštového džemu lze posoudit pěnou, která se tvoří uprostřed pánve..
 10. Horký produkt balíme do připravených nádob a hermeticky uzavíráme kovovými víčky.

Pokud je pochoutka správně uvařena, pak by angrešt měl vypadat jako jantarové koule. Navenek to vypadá velmi svůdně, ale chuť je radost.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný angreštový džem