Žlutá švestka: nejlepší recepty na zimu

Žlutá švestková jídla jsou gastronomickým potěšením! Mirabelki (odrůda švestky) jsou dobré nejen v sladkých přípravcích, zákuscích, konzervách nebo džemech. Jsou od nich připraveni velmi hodní “Žlutá švestka - recepty na zimu„Ve formě pikantní omáčky, koření a dresinků. Nezaměňujte však žluté švestkové odrůdy s višňovou švestkou.!

U posledně jmenovaných existuje využití. A „mirabely“ jsou speciální. Kombinují čistou glukózu a vitaminy, které se díky vláknité struktuře buničiny po tepelném zpracování zachovávají i v zimních přípravcích. Většina z nich pokrývá kompoty a konzervy. I když byste určitě měli vyzkoušet slané omáčky.

Žlutá švestka: recepty na zimu

Před výběrem receptů pro sklizenou plodinu byste se měli rozhodnout o kvalitě ovoce. I když vezmeme v úvahu dlouhé a teplé léto, ovoce nemusí vždy dozrát..

A pokud jsou švestky sladké, zralé, středně měkké, jsou ideální například pro hustý džem, švestkový kompot s hruškami, konzervace v sirupu nebo směsi džemu. Pro příliš husté, nezralé, mírně kyselé, užitečné žlutá švestková omáčka recept na zimu. Kromě toho se tyto plody používají k výrobě úžasného domácího vína a švestkového likéru..

Žlutá švestka: recepty na zimu

Žlutá švestka ve vlastní šťávě


Rohlíky ze švestkové šťávy jsou vyráběny ve dvou formách: pitted a pitted. Chcete-li to provést, vyčistěte a rozemele polovinu švestek, nechte druhou část nedotčenou. Chcete-li recept zavřít, dodržujte proporce:

- 4 kg úhoře (odrůda není nezbytná),

- 2 kg cukrového písku,

- 1 neúplná lžička citronové kyseliny.

Za to a za všechny následující “Příprava žluté švestky na zimní recepty plody se omyjí a vysuší. Třetí část ovoce (nebo polovina) se loupe a předává v mlýnku na maso. Šťáva je vytlačena z pyré a smíchána s cukrem. Pak se vaří přes oheň na 2-3 minuty a doslova přidají vanillin na konci. Krém (oloupaný nebo celý) se umístí do sklenic, naplní se sirupem a sterilizuje. Role se umístí pod přikrývku, dokud se neochladí, a plechovky otočila víčky dolů. Trvanlivost blokády je 1 rok, s kostí - ne déle než 3-4 měsíce.

Žlutá švestka: recepty na zimu

Žlutá švestková marmeláda


Švestky, stejně jako žádné jiné ovoce, jsou vhodné pro výrobu džemu. Současně se používají plody jakéhokoli stupně zralosti. Na "Džem ze žlutých švestek na zimní recepty hlavní plody jsou často kombinovány s jinými plody nebo doplněny citrusovými plody (kůra). Dokonce i v nezkušených rukou se ukáže, že dezert je neobvyklý. Složky pro to budou:

- 4 kg švestek (libovolná kvalita),

- 4 kg cukru,

- 0,5 l vody,

- pomerančová kůra (volitelné).

Žluté švestky musí být „zbaveny“ semen jakoukoli metodou: jsou vytlačovány, rozděleny na poloviny atd. A pak nakrájíme na libovolné kousky. Rozpusťte cukr ve vodě a vařte sirup. Ovoce se ponoří do sladké náplně a dušené na půl hodiny. Kousky roztavené v sirupu se protí kýty nebo jemným sítem, vrátí se zpět do sirupu, míchají se a vaří se dalších 10-15 minut. Několik minut před vyjmutím ze sporáku vyhoďte citrusovou kůru. Silný švestkový džem umístěné ve sterilizovaných nádobách a uzavřené.

Žlutá švestka: recepty na zimu

Džem

Jaký je rozdíl "Žlutá švestková marmeláda na zimní recepty z jam? K nim se nepřidává žádná voda. Šťavnaté ovoce samo uvolňuje šťávu během vaření, díky čemuž je chuť džemu výraznější a bohatší. I když existuje malé „ale“: pokud se nedozrálo správně, dá malou šťávu. Z tohoto důvodu je pro navrhované ošetření nejlepší použít mírně přezrálé švestky. Podle počtu produktů je poměr dodržen:

- pro 2 kg švestek - 1,5 kg pískového cukru.

Před zpracováním se ovoce umyje, vysuší na ručníku a semena se z něj očistí. Dále se vláknina rozřeže na malé kostky pro lepší separaci šťávy a posype cukrem. To vše se umístí do chladu na 9-12 hodin, během kterého šťáva vyteče a cukr bude mít čas se rozpustit.

Švestky v běžícím sirupu se přivedou k varu na mírném ohni a nechá se vařit půl hodiny. Jak to mizí, vyjměte pěnu lžičkou a promíchejte. Vařená hmota se ochladí a potom se znovu vaří až 30 minut. Hmota se rozloží do sterilizovaných nádob, uzavře se klíčem a přikryje se přikrývkou, dokud nezchladne. Pokud jde o skladování,Žluté švestky na zimní recepty s fotografiemi mají maximální dobu úspory - až několik let.

Žlutá švestka: recepty na zimu

Žlutá švestka: omáčka na zimu


Mirabelka je vynikající švestka adjika, pikantní zeleninový kaviár a dokonce i omáčky. V posledním případě se ovoce vaří ve slabém slaném roztoku s kořením, což poskytuje výjimečný základ pro domácí omáčky. Kečup můžete například vyrobit kombinací šťouchané švestkové pyré s česnekem, bazalkou a rajčaty. Například jedna z možných možností pro omáčku s rajčaty. Ingredience pro něj:

- 1 kg švestek,

- 1-1,2 kg rajčat,

- hořké papriky (plátek) a sladké,

- 10 stroužků česneku,

- 5 lžíce cukrový písek,

- 2 lžíce. sůl a ostta.

V přípravné fázi se semena očistí od švestek, semena se vyjmou z papriky, rajčata se nakrájí na plátky. Česnek se oloupá a protlačí česnekovým lisem. Veškerou zeleninu rozemelujte v mixéru, dokud není hladká, přidejte ocet a koření. A vařili 10 minut. Před zablokováním “Žlutá švestka na zimu - polotovary. Nejlepší recepty»Sůl se přidává jako konzervační prostředek - sklenice se sterilizují a naplní se připravenou omáčkou. Pokud chcete do receptury zahrnout zelení, je lepší to udělat bezprostředně před použitím a ponechat základnu pro uložení v této podobě.

Žlutá švestka: recepty na zimu

Kompot

Vynikající osvěžující švestkový kompot je připraven z různých odrůd. Častěji se však používají žluté, které mají medovou příchuť a silnější aroma "Žlutý švestkový kompot na zimu - recepty". Pokud jde o švestka v sirupu, pro kompot jsou plody tříděny, umývány a plněny sešívající třílitrovou nádobou (dost na třetinu výšky). Sklenička granulovaného cukru se nalije do každé nádoby a obsah se nalije vroucí vodou.

Nádoby jsou zakryty víky a pasterizovány každou čtvrtinu hodiny. Poté se kompot uzavře klíčem, nádoba se převrátí na víčka a zabalí se do přikrývky pro dlouhodobé chlazení. Kvůli obsahu semen v ovoci musí být kompot spotřebován v první zimě. Ale pokud loupáte ovoce, pak se doba skladování zákrutu výrazně zvýší a může být uložena ve spíži i „Tkemali ze žlutých švestek na zimní recepty ani jeden rok.

Žlutá švestka: recepty na zimu
Podívejte se na podobné recepty

» » Žlutá švestka: nejlepší recepty na zimu