Jahodová marmeláda: recepty na výrobu domácí jahodové marmelády

Jahodová marmeláda

Můžete si udělat vonné jahodové ovocné želé. Existuje mnoho receptů na výrobu tohoto dezertu, ale dnes jsem připravil výběr nejlepších možností na základě různých komponent. Po prostudování tohoto materiálu můžete snadno vyrobit jahodovou marmeládu doma..

Složení: agar-agar, želatina, Jahoda, pektin, cukr, práškový cukr, sirup
Čas do záložky: Léto


Mezitím myjeme bobule, třídíme a odstraňujeme sepaly.

Jahodová marmeláda

Plodíme bobulí mixérem do hladkého stavu.

Výsledné pyré smíchejte s cukrem a vařte na mírném ohni po dobu 2 - 3 minut. Poté přidejte do hmoty agarový agarový roztok a vařte obsah pánve za stálého míchání další 2 minuty..

Jahodová marmeláda

Zatímco se masa ochladí, postaráme se o kontejnery na marmeládu. Výplň malého zásobníku lepicí fólií nebo papírem na pečení. Doporučuje se pergamen lehce otřít vatovým tampónem namočeným v rostlinném oleji. Pokud používáte silikonovou formu, není nutná předúprava povrchu.

Do formy vložte bobulovou hmotu ochlazenou na 50 - 60 stupňů a nechte ji úplně vychladnout při pokojové teplotě. Vyjměte hotovou marmeládu z formy, nakrájejte na kousky a podle potřeby posypte cukrem.

Jahodová marmeláda

Video recept z kanálu „Vaření s Irinou Khlebnikovou“ vám řekne, jak na agar-agaru připravit ovocné želé bonbóny

Na želatině bez vaření

 • čerstvé jahody - 300 gramů;
 • moučkový cukr - 250 gramů;
 • želatina - 20 gramů;
 • voda - 250 mililitrů;
 • kyselina citronová - 0,5 lžičky.

Nejlevnější způsob výroby marmelády je použití želatiny. Nejprve musí být namočeno ve studené vodě. Úplné nabobtnání prášku bude trvat 30 - 35 minut..

Jahodová marmeláda

Oloupané jahody vložte do nádoby, přidejte cukr a kyselinu citronovou. Hmota se rozemele v mixéru, dokud se nevyhladí po dobu 3 - 5 minut. Nechme to chvíli stranou, aby se krystaly cukru úplně rozptýlily..

Jahodová marmeláda

Poté přidejte do jahodového pyré želatinový roztok, promíchejte a přiveďte k varu, ale nevařte. Okamžitě odstraníme hmotu z tepla a nalijeme ji do forem..

Želatina na bázi želatiny se nejlépe uchovává v lednici, protože může „vytéct“ při pokojové teplotě.

Jahodová marmeláda

Na pektinu

 • čerstvé jahody - 250 gramů;
 • glukózový sirup - 40 mililitrů;
 • jablečný pektin - 10 gramů;
 • cukr - 250 gramů;
 • kyselina citronová - 1/2 lžičky.

V přípravné fázi musíte rozpustit kyselinu citronovou v půl lžíci vody a smíchat pektin s malým množstvím cukru odebraného z celkového objemu..

Jahodové pyré dejte na mírně zahřáté a v malých porcích přidejte pektin a cukr. Směs se vaří několik minut a poté se přidá zbývající množství granulovaného cukru a glukózového sirupu. Masu vaříme 7 - 8 minut, mícháme ji dřevěnou špachtlí tak, aby nespálila.

Poté přidejte do pyré roztok kyseliny citronové a důkladně promíchejte. Hotovou marmeládu vložte do forem, namažte ji rostlinným olejem a nechte ji vychladnout 8-10 hodin.

Jahodová marmeláda

S celou bobulí uvnitř

 • jahody - 300 gramů;
 • granulovaný cukr - 4 polévkové lžíce;
 • voda - 300 mililitrů;
 • agarový agar - 2 lžičky (4 - 5 gramů).

Nejprve připravme bobule: opláchněte je a očistěte je od zelených částí. Celé množství jahod rozdělte rovnoměrně na 2 části. První použijeme pro výrobu sirupu a druhou část naplníme připravenou marmeládou.

Vložte 150 gramů jahod do vroucí vody a vařte je 10 - 15 minut. Lžičkou se štěrbinou chytíme vařené bobule a do jahodového vývaru přidáme granulovaný cukr. Sirup vařte 5 minut a poté jej ochlaďte na teplotu 25 - 30 stupňů.

Jahodová marmeláda

Druhou část jahod rozložíme na porcované silikonové formy. K tomu je velmi vhodné použít ledové formy.

Agar-agar rozpusťte v malé vodě a nalijte do sladkého sirupu. Kapalina zbývá jen několik minut vařit a nalít do forem na jahody.

Co můžete udělat jahodovou marmeládou

Může existovat několik možností:

 • K přípravě této pochoutky můžete použít jahodový sirup zakoupený v obchodě nebo zbývající, například po výrobě kandovaného ovoce..
 • Jahodová šťáva je skvělá alternativa k sirupu. Smíchá se s cukrem a přidají se zahušťovadla.
 • Pokud máte v mrazničce zásoby zmrazených jahodových pyré, můžete je také použít k výrobě marmelády..

Video z kanálu „Umeloe TV“ vám představí recept na marmeládu z lékořice a jahodového sirupu na želatině


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodová marmeláda: recepty na výrobu domácí jahodové marmelády