Jahodový pětiminutový džem: krok za krokem recept s fotografií

Hlavní kouzlo pětiminutový džem jahod Je rychlost procesu vaření. Není třeba protahovat kuchaře v několika fázích, odvrátit pozornost od jiných činností. Podle tohoto receptu je třeba jahody vařit pouze 5 minut. Zároveň si plody zachovávají svůj tvar, vůni, vitamíny a barvu. Pětiminutový džem jahody lze vařit nejen z čerstvého, ale také ze zmrazeného ovoce, které doplňuje zásoby tohoto lahodného dezertu po celý rok.

jahodový džem pět minut

Složení:

  • jahody - 1 kg;
  • granulovaný cukr - 800 g;
  • citronová kyselina -? tsp.

jahodový džem pět minut

Jahodový pětiminutový džem: recept

Pokud se pro džem používají čerstvé jahody, musí se připravit předem. Bobule je třeba vytřídit a omýt v několika vodách, odmítnout ty, které jsou pomačkané nebo shnilé. Jahody musí být stejné velikosti. Pokud je malý, lze jej vařit celé. Velké bobule budou muset být nakrájeny na 2 nebo 4 díly, aby měly čas na to, aby se dobře vařily za 5 minut. Čisté jahody se musí zlikvidovat v cedníku a počkat, až voda vytéká.

jahodový džem pět minut

Ovoce by pak mělo být odděleno od ocasu a každá bobule by měla být znovu vyšetřena. Pouze silné, zdravé jahody udělají kvalitní pětiminutový džem.

jahodový džem pět minut

Připravené bobule musí být přeneseny do mísy na vaření a posypány granulovaným cukrem. Nedoporučuje se vařit více než 1 kg jahod současně, protože křehké ovoce může zmačkat podle své vlastní váhy. Bobule s cukrem by měly stát při pokojové teplotě po dobu 4 hodin. 

jahodový džem pět minut

Jahody by měly být odšťavňovány. Pokud použijete zmrazené jahody, bude to mnohem více šťávy.

jahodový džem pět minut

Mísa s plody musí být položena na pomalý oheň, nemůžete míchat bobule, jinak ztratí svůj tvar. Aby se spálil nerozpuštěný cukr, miska džemu musí být jemně protřepána. Jak se zahřívá, zvyšuje se množství kapaliny.

jahodový džem pětiminutový recept

Poté, co se sirup vaří a cukr se rozpustí, musí být oheň podtaz zvýšen na střední. Na povrchu marmelády se tvoří pěna s vysokou výškou. Měl by být neustále odstraněn pomocí dřevěné lžíce..

jahodový džem pětiminutový recept

3 minuty po varu sirupu do ní přidejte granule kyseliny citronové. Po dalších 2 minutách lze jahodový pětiminutový džem odstranit z tepla. Konzervy musí být připraveny předem a musí být čisté, sterilizované a suché. Horký džem by měl být pečlivě umístěn do sklenic a srolován.

jahodový džem pětiminutový recept

Pak to zabalte ručníkem nebo přikrývkou a nechte 12 hodin. 

jahodový džem pětiminutový recept

Dokončeno jahodový pětiminutový džem skladujte v chladničce. Stejně snadné vaření nastrouhané jahody na zimu, je také chutné a zdravé.

jahodový džem pětiminutový recept

jahodový džem pětiminutový recept


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový pětiminutový džem: krok za krokem recept s fotografií