Vynikající nakládané žampiony s jablkem na hodinu. Skutečný džem. Krok za krokem recept s fotografií

když miluješ nakládané žampiony, musíte je určitě uvařit podle tohoto receptu. Houby jsou zvláštní, s vůní skořice, jablka, se zvláštní chutí. Rychle je dušíme na pánvi, není třeba přidávat tekutiny, během tepelného zpracování sami uvolňují vlhkost.

Nakládané žampiony s Apple

Houby jsou marinované, jako by ve vlastní šťávě, kořením a jablkem. Pokud máte rádi česnek, můžete jej také přidat. Obecně můžete regulovat chuť žampionů, jako jsou kořeněné, přidat hořkou papriku, citrusové plody, šafrán, zázvor, celer, vše, co dá houbám zvláštní vůni. Samotné žampiony nejsou příliš aromatické, takže je třeba přidat koření. Pokud vaříte houby ve vlastní šťávě, můžete je ochutnat za hodinu.

K přípravě žampionů na hodinu s jablkem potřebujeme - 60 minut, počet porcí - 5.

Složení:

  1. Čerstvé žampiony - 500 gramů
  2. Apple - 1 2 kusy
  3. Mletá skořice - 1/3 lžičky
  4. Sůl - 1/2 lžičky
  5. Cukr - 1/2 lžičky
  6. Ocet - 2 polévkové lžíce
  7. Mletý černý pepř - podle chuti
  8. Slunečnicový olej - 2 polévkové lžíce.

Vynikající nakládané žampiony s Apple na hodinu. Krok za krokem recept s fotografií

Chcete-li připravit aromatické houby, musíte si je koupit v dobré kvalitě, to přímo závisí na konečném výsledku. Žampiony by měly být bílé, bez zmačkaných skvrn. Z koření potřebujeme mletou skořici a černý pepř.

Nakládané žampiony s Apple

Nalijte houby do velké misky, naplňte je teplou nebo horkou vodou. Houby se tak budou čistit rychleji, nebudete muset čistit každou houbu ze země.

Nakládané žampiony s Apple

Nemusíte loupat jablka, kupovat ne příliš sladká, takže je také kyselá. Na sporák jsme položili pánev na hluboké smažení, zalijeme trochu slunečnicového oleje. Vylijte všechny houby. Posypeme je solí najednou, přidáme trochu cukru, mladou skořici, černý pepř. Jablka nakrájejte na malé plátky a nalijte je do pánve.

Nakládané žampiony s Apple

Okamžitě jej přikryjeme víkem, zapálíme pomalu a počkáme několik minut, než vypustí šťávu. Vše smažte na pánvi a nechte 10 minut stát.

Nakládané žampiony s Apple

Po chvíli přidejte ocet, můžete jablko nebo hroznový, znovu promíchejte a rychle nalijte do nádoby nebo sklenice, kde se nakládají houby.

Nakládané žampiony s Apple

Nechte je stát půl hodiny na stole, sklenici nemusíte uzavřít.

Poté, co houby trochu vychladnou, přeneseme je do ledničky. Doslova za hodinu je můžete ochutnat, pokud jsou houby marinované přes noc, budou dokonce chutnější.

Nakládané žampiony s Apple
Nakládané žampiony s Apple


Nakládané žampiony s Apple
Nakládané žampiony s Apple
Nakládané žampiony s Apple


Podívejte se na podobné recepty

» » Vynikající nakládané žampiony s jablkem na hodinu. Skutečný džem. Krok za krokem recept s fotografií